• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

May 20, 2019, 10:17 pm

Login with username, password and session length

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 9149
  • Total Topics: 1101
  • Online Today: 28
  • Online Ever: 157
  • (May 17, 2019, 10:41 am)
Users Online
Users: 1
Guests: 4
Total: 5

Нов дизайн на Форума (SMF 2.1)

Started by Hatshepsut, Aug 01, 2018, 07:38 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

генерал Жеков

Сега открих,че има часовник и таймер за прекараното време,но той е в user менюто,което бях скрил,за да мога да чета по-лесно мненията във форума.Дали ще е възможно да се премести в горната част,както на десктоп-версията
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Hatshepsut

Добавих ново поле към потребителските профили, където ще може да посочите (ако желаете) връзка към вашия фейсбук профил.
Отворете вашия форумен профил, секцията "Forum profile", копирайте линка към вашия фейсбук и го поставете в текстовото поле "Facebook: User Facebook Profile".

След това ще виждате иконата за връзка под аватара на всеки ваш постинг:

Hatshepsut

Feb 22, 2019, 07:01 am #32 Last Edit: Feb 22, 2019, 07:03 am by Hatshepsut
Редактирах текстовото поле Location в потребителските профили.
Занапред всеки потребител ще може да избере своята държава от падащ списък, а няма да се налага да я изписва с текст, както досега.
Освен това, заедно с името на държавата ще се появява и нейното знаме. Това ще бъде видимо за всички потребители и гостите на форума, под аватара на потребителя във всеки постинг.

Естествено, не съм добавил всички държави по света (те са около 200, ако не се лъжа), а само тези, от които има вероятност някой да се регистрира във форума. Евентуално, може впоследствие, ако се наложи, да  добавя и други държави.
По подразбиране полето Location е празно.

Hatshepsut

Mar 01, 2019, 07:25 pm #33 Last Edit: Mar 15, 2019, 07:12 pm by Hatshepsut
Инсталирах нова версия на тъмния шаблон Lunarfall 0.6.2

https://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2919

Click  :arrow: 

Тази версия е вече съвместива с форумния софтуер, потребителите, които желаят, могат да я използват.
Може да смените шаблона по два начина. Първия начин е от вашия потребителски профил - секцията Look and layout.
Втория начин е от заглавната страница на форума, вляво под User-менюто има падащо меню с инсталираните теми, от които може да си изберете.
Засега нямам намерение да инсталирам други шаблони, смятам че един светъл и един тъмен шаблон са достатъчни  :dance:

P.S. Сега тествах темата и тя все още има бъгове, но редовите потребители и гостите няма да ги забележат. Бъговете се появяват при достъпа до администраторския и модераторския панел, така че само администраторите и модераторите ще ги усетят.

Hatshepsut

Инсталирах нова версия на тъмния шаблон Lunarfall 0.6.4
Бъговете от предишните версии са вече отстранени  :azn:

Hatshepsut

Apr 14, 2019, 01:34 pm #35 Last Edit: Apr 14, 2019, 06:30 pm by Hatshepsut
Може да се каже, че основният шаблон на форума вече доби Български облик  :bgflag:

Днес направих някои малки промени: имената на разделите ще са в червен цвят, а цветовете на заглавните ленти ще са в зелен и червен цвят (досега те бяха в оранжево и кафяво).
Тези цветове са в същите нюанси, каквито са в Българското национално знаме: ЗЕЛЕН и ЧЕРВЕН.

Същото важи и за цветовете, с които се изписват имената на модераторите и администраторите (от няколко години и в стария форум е така, не знам дали сте обърнали внимание)  :azn:

Hatshepsut

Apr 17, 2019, 02:19 pm #36 Last Edit: May 10, 2019, 03:14 pm by Hatshepsut
Инсталирах специален модул за промяна на цветовете на шаблона - Curve2 Color Changer:

https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=4231

Чрез него може едновременно (чрез готови комбинации от цветове) да се подменя изцяло цветовата гама на форума :smile-1:

генерал Жеков

Хатшепсут,може ли да се направи нещо за логото-да се вкара в средата или по някакъв начин да се премести по-надясно,както беше в стария форум или в сайта
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Hatshepsut

Apr 27, 2019, 08:22 pm #38 Last Edit: Apr 27, 2019, 08:40 pm by Hatshepsut
Quote from: генерал Жеков on Apr 27, 2019, 08:07 pmХатшепсут,може ли да се направи нещо за логото-да се вкара в средата или по някакъв начин да се премести по-надясно,както беше в стария форум или в сайта

Не, ако не изглежда добре, мога да го премахна. В стария форум вече го махнах.

Дай един скрийншот да видя, аз работя само на компютър и нямам никаква представа как изглежда форума на мобилно устройство.

Hatshepsut

Промених леко цветовата схема на форума, според мен сега изглежда по-добре. Основните цветове пак са червен и зелен, с нюансите на Българския национален флаг.

Премахнах и логото, искам форума да се вижда добре не само на компютър, но и на мобилните устройства.

Hatshepsut

Мисля, че с логото форума все пак изглежда по-добре, затова го върнах. Обаче малко му намалих размера, преди беше 800рх, сега е 720рх.

Hatshepsut

След като експериментирах известно време комбинации от различни цветове, най-накрая мисля, че открих най-доброто  :azn:
Всъщност откритието не е мое, аз заимствах цветовете от шаблона на стария форум - това са тъмносин и тъмночервен цвят, които много добре хармонират помежду си. Според мен вече форума изглежда перфектно както от естетическа, така и от ергономична гледна точка.
А цветовете от Българския национален флаг остават в логото, както и в имената на администраторите и модераторите на форума.

Hatshepsut

Today at 03:31 pm #42 Last Edit: Today at 03:34 pm by Hatshepsut
Смених шрифта на форума с един класически шрифт - Georgia, мисля че това дава по-оригинален изглед на форума, а и изглежда по-красиво. Надявам се да се хареса на регистрираните потребители и гостите :)

P.S. Ако някой си спомня все още за форума на Атака, там имаше същия шрифт. Но въпреки добрия шаблон, техния форум деградира и е със затихващи функции. Значи не само формата е важна, но и съдържанието ;)