• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

02 June 2020, 02:09:30

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10660 Posts

Шишман
2051 Posts

Panzerfaust
359 Posts

Лина
306 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 14370
  • Total Topics: 1250
  • Online Today: 92
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 3
Guests: 82
Total: 85

Нов дизайн на Форума (SMF 2.1)

Started by Hatshepsut, 01 August 2018, 07:38:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Panzerfaust

Защо когато разглеждам Списъка на потребителите и ги подредя по брой публикации, ми излизат само потребителите с публикации над четиридесет и няколко, а при останалите нищо? В старият форум ми излизаха всички, дори да са само с една публикация.

Hatshepsut

23 February 2020, 05:35:57 #46 Last Edit: 23 February 2020, 08:04:06 by Hatshepsut
Quote from: Panzerfaust on 23 February 2020, 02:42:27Защо когато разглеждам Списъка на потребителите и ги подредя по брой публикации, ми излизат само потребителите с публикации над четиридесет и няколко, а при останалите нищо? В старият форум ми излизаха всички, дори да са само с една публикация.

Това е бъг в софтуера, който отдавна съм забелязал  :huh:
Има го не само в нашия форум, а в почти всички форуми с платформа като нашата (единствено форумите, в които всички потребители са с по-малко от 50 постинга няма такъв проблем). Докладвал съм го във форума на SMF Community, където пишат разработчиците на софтуера, но за съжаление не ми взеха доклада предвид. Препоръчаха ми да проверя форума за грешки относно статистиката, но такива няма...

https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=567091.0

Надявам се все пак, че в следващите по-стабилни версии на платформата - SMF 2.1 RC3 и SMF 2.1 Final това ще бъде поправено.

Hatshepsut

11 March 2020, 05:18:17 #47 Last Edit: 30 May 2020, 20:19:16 by Hatshepsut
Относно дългите цитати във форума

Занапред прекалено дългите цитати (с височина над 600 пиксела) ще бъдат показвани частично. За да видите целия текст, трябва да кликнете на [Expand] в заглавната част на цитата:

Click  :arrow: 

А пък за да свиете отново цитата, трябва да клинете на [Shrink]

Hatshepsut

23 March 2020, 06:26:59 #48 Last Edit: 23 March 2020, 06:34:21 by Hatshepsut
По отношение на достъпността (Accessibility) - добавих нова възможност за избор на размера на шрифта на постингите в темите: Font Selector.
Ще го видите най-отдясно над най-горния постинг на всяка отворена тема. Чрез падащо меню ще можете да избирате размера на шрифта на постингите. Настройката по подразбиране е small.

За съжаление, изборът е за всяка отделна страница и е еднократен, няма възможност за запомняне на вашия избор на размера на шрифта.

Panzerfaust

Защо линковете към Уикипедия не ми излизат нормално?

Hatshepsut

28 March 2020, 14:56:27 #50 Last Edit: 31 March 2020, 16:14:39 by Hatshepsut
Quote from: Panzerfaust on 28 March 2020, 14:34:20Защо линковете към Уикипедия не ми излизат нормално?

Така е с всички линкове, в които има букви на кирилица или други нелатински азбуки, или пък латински букви с ударения.
В такива случаи трябва да се използва бутона "Insert a link" от лентата с инструменти:

След като се постави линка в изскачащия прозорец, трябва да се потвърди два пъти с ОК и линкът ще бъде поставен в постинга.

Hatshepsut

Новият дизайн на форума е вече готов  :dance:

Основните цветове на заглавните ленти са червения и зеления (Е, не са точно същите нюанси както в Българското знаме, но са подобни)

Друг основен цвят е цвета "Бордо", в два нюанса:

- Заглавията на разделите са изписани с класическия нюанс на цвета Бордо... Пример
- Линковете са в един по-тъмен нюанс на цвета Бордо, наречен "Old Burgundy"... Пример

Някои от другите цветове съм ги взел от една стара тема, наречена "Manuscript".
Ако си спомняте форума на Атака, там се използва тази стара тема.

Ако имате някакви забележки по отношение на цветовете, може да ги споделите.

FELDMARSCHALL

Сега въпросът е как да се привлекат нови потребители. Но май като гледам за близо 2 години от създаването му това не се е случило и причината, както вече споменах са социалните мрежи. Просто епохата в интернет е друга. Ако беше преди 10+ години имаше шанс. Сега да се надяваме фейсбук да фалира. :grin:

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 05 May 2020, 12:33:11Сега въпросът е как да се привлекат нови потребители. Но май като гледам за близо 2 години от създаването му това не се е случило и причината, както вече споменах са социалните мрежи. Просто епохата в интернет е друга. Ако беше преди 10+ години имаше шанс. Сега да се надяваме фейсбук да фалира. :grin:
Трудна работа.

Hatshepsut

23 May 2020, 22:41:03 #54 Last Edit: 24 May 2020, 07:00:50 by Hatshepsut
Занапред потребителите и гостите ще могат да избират визията на форума измежду 4 теми.
Три от темите са светли, а една е тъмна.

Ще дам изображения на всяка от тях, за да изберете тази, която ви допада най-много  :smile-1:

Първата тема е основната за форума:

Втората тема е стандартната, която си върви с платформата на форума:

Третата е малко по-особена, нарича се Cold Look:

Първите три теми са светли, а четвъртата е тъмната:

Регистрираните потребители могат да си изберат темата както от своите профили (секцията "Look and Layout"), така и от селектора в десния панел.
Гостите на форума могат да си избират темата само чрез селектора в десния панел.