• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

07 July 2020, 19:46:32

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10920 Posts

Шишман
2577 Posts

Panzerfaust
444 Posts

Лина
418 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 15795
  • Total Topics: 1262
  • Online Today: 38
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 19
Total: 19

История на Форума

Started by Hatshepsut, 14 February 2020, 13:29:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hatshepsut

Quote from: Long time ago on 19 June 2020, 16:38:55Ако са изтрити - има възможност за възстановяване ли?

Да, просто темата трябваше да я пусна от твое име, затова ми трябваха два твои постинги от изтритите. Ето темата:

https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.php?topic=1394.0

Hatshepsut

Направих един профил за създателя на форума Nordwave
Първо, така името му ще бъде резервирано, и второ - по този начин той ще бъде включен в екипа на форума като Founder:

https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.php?action=team

Форумът е създаден на 21 август 2006г., новият форум е само продължение на стария и по право в групата 'Founder' трябва да присъства само едно име - Nordwave

FELDMARSCHALL

Старият форум колко още време ще продължи да функционира ? И не е ли по-добре да се влее в новия форум като под(суб)раздел ?

Hatshepsut

Quote from: FELDMARSCHALL on 30 June 2020, 00:22:56Старият форум колко още време ще продължи да функционира ? И не е ли по-добре да се влее в новия форум като под(суб)раздел?

След 6 години старият форум ще бъде архивиран, т.е. ще бъде само за четене, но ще е достъпен за всички.
Не е възможно сливане на двата форума, те използват различни версии на форумния софтуер, и базите данни са с различен формат.
В главната страница на новия форум има линк към стария форум, намира се най-отдолу, в категорията "Архив".

Hatshepsut

01 July 2020, 06:05:17 #124 Last Edit: 01 July 2020, 06:11:33 by Hatshepsut
По принцип не отхвърлям идеята за сливането на двата форума, но задължително условие е водещата роля да е на новия, а не на стария форум.
Това значи следното:

- за всички теми, които се дублират, ще бъдат оставени темите от новия форум, а от стария ще бъдат изтрити. Това се отнася за всички теми от разделите Фолклор, Археология, История, Култура, Наука и образование, Родово наследство, Антропология и Генетика
- съдържанието на останалите теми трябва да бъде основно прочистено от просташките изстъпления и изцепки на всякакви гамени, скинари, футболни хулигани и форумни дерибеи, като бившия колега Петкан
- структурата на форума ще е като на новия, а не като на стария форум

И разбира се, за да може да стане това, версиите на форумния софтуер на двата форума трябва да са идентични, т.е SMF 2.1

Следва да отбележа, че все още не съм достатъчно компетентен за такова нещо, а доколкото съм запознат със сложността на такава операция, едва ли някой би се съгласил да го направи за по-малко от 200-300 долара. Определено нямам желание да дам такава сума, за да чета и в новия форум бисерите на Петкан, примерно  :dont:

Засега остава първоначалния вариант за архивиране на стария форум след 6 години  :smile-1:

Hatshepsut

Когато става дума за политическа коректност, може би си спомняте, че в стария форум имаше цензура за някои думи, които излизаха като звездички (***), или с променено съдържание. Примерно това се отнасяше за думите педераст, педал, педерунгел и т.н. Също така думата евреин се изписваше като джедай, а пък Адолф Хитлер - като Дарт Вейдър  :whistle:

Не знам каква е била причината да се правят такива настройки, но те противоречат на моите принципи и в новия форум няма забранени думи. Според мен национализмът е несъвместим с постановките на т.нар. политическа коректност.

Между другото, днес премахнах списъка със забранени думи и от стария форум  :cool: 

Шишман

Quote from: Hatshepsut on 02 July 2020, 13:13:47Според мен национализмът е несъвместим с постановките на т.нар. политическа коректност.

Така е.

FELDMARSCHALL

Мисля че тогава Калоян админа се беше притеснил от атаки от органите на МВР. Тия правила бяха въведени след гейпарада в София (първия) в края на юни 2008г.! Тогава няколко гей-организации бяха посочили сайта бг-националисти като проводник на анти-гей кампании призоваващи към насилие срещу педерунгелите. :judge: Бяха посочили форума и че бил "развъдник на нацисти" и др. такива. Вероятно Калоян тогава се е притеснил и направи тези промени. Мисля че тогава спомена и в самия форум, че вече не може да бъде четен от гости, а само от регистрирани потребители (това след събитията покрай гейпарада лятото на 2008г.).

Шишман

Помня че от БНС ползваха, такива заместители за думи.