• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

07 August 2020, 00:56:09

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
11127 Posts

Шишман
2925 Posts

Лина
511 Posts

Panzerfaust
506 Posts

Long time ago
502 Posts

Theme Select

thumbnail

Recent

Members
Stats
  • Total Posts: 16459
  • Total Topics: 1275
  • Online Today: 38
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 36
Total: 36

Молитви

Started by Hatshepsut, 10 August 2018, 07:29:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Шишман

МОЛИТВА ЗА ОТЕЧЕСТВОТО И НАРОДА НИ
Преблагий и всевишний Боже, Господарю на цялата земя и Царю на всички народи!
Пред Твоята всемогъща власт и пред възвишения Твой престол ние се прекланяме и смирено Те молим милостиво да погледнеш на нашето Отечество и на нашия народ.
Помогни, Боже наш, да се събере целият ни народ в единството на нашата народност и на православната вяра, та напълно обединени да служим на Тебе за слава, на себе си за спасение и за полза на нашето Отечество.
Нека, Господи, бъде честита и славна тая земя, в която видяхме светлина и живот, в която отраснахме и където от Твоята благодетелна ръка приехме толкова милости и благодеяния.
Нека ни бъде мил и драг народът, към който принадлежим и в чиито съдбини участвуваме. Благослови, Господи, нашето Отечество, за да процъфтява в него правата вяра, християнският напредък и благосъстояние.
Дай, Боже, на управниците на нашето Отечество мъдрост, светъл ум и чиста съвест, добросърдечие и правдолюбие, за да ни водят в пътя на родната правда, истината и прогреса.
Вдъхни, Боже, на поданиците в нашата страна да обичат управниците и началниците, като зачитат тяхната власт, да изпълняват законите и когато стане нужда, дори живота си да дадат за вярата и Отечеството.
Дай, Боже, нашето Отечество да е винаги щастливо в благополучие и благосъстояние. Благослови в него стопанството. Направи да напредват добрите научни знания, изкуствата, занаятите,
всеки труд и всяко благородно, духовно и веществено, творческо начинание. Пази нивите ни от неплодородие. Надари ни с добро лято и дай ни всичко да успява.
Пази ни, Боже, от врагове и неприятели, от войни, от мор и глад.
Дай на всички ни мир и съгласие. Пази ни от омраза и несговорчивост, от свади и раздори. Внуши, Боже, в сърцата на всички ни дух на истина и на крепка и деловита любов към всичко, що е за полза и щастие на нашата земя, Отечество и народ.
И тъй, като служим на Тебе вярно и като се обичаме братски помежду си, да те славим во веки, всевишни и вечни Господи!
Амин!

Шишман

МОЛИТВА ЗА ИЗБАВЛЕНИЕ ОТ АНТИХРИСТА
/Св. Анатолий Оптински/
Избави ме, Господи, от измамите на богомерзкия
и коварен антихрист, който наближава да дойде,
и скрий ме от неговите примки в тайното убежище
 на Твоето спасение. Дай ми, Господи, сила и мъжество
 да изповядам твърдо Твоето свято име, та поради страх
от дявола да не отстъпя и да нe се отрека от Тебе, моя Спасител и Изкупител и от Твоята света Църква.
 Но дарувай ми, Господи, ден и нощ да проливам сълзи
 за греховете си и пощади ме, Господи, в часа на
Страшния Твой сьд.
Амин! 

Шишман

Шишман

Шишман

02 August 2020, 12:47:13 #96 Last Edit: 02 August 2020, 12:55:31 by Hatshepsut

Шишман

В момент на изкушение е много трудно да устоиш на ураган, който е на път да те отнесе във вихър от скандали и кавги. Ето защо, опитай се да се молиш, когато имаш такава възможност, с думите: ,,Господи, моля те да ме благословиш сега, когато всичко е наред. И когато дойде изкушение - помогни ми да се сдържам, да контролирам ситуацията. Направи така, че в трудни моменти, когато обикновено не съм в състояние да се справя с гнева, страха, съмнението, неверието и нервите, моето поведение е поне малко по-различно".
архим. Андрей Конанос