• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

09 August 2020, 22:37:41

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
11154 Posts

Шишман
2950 Posts

Лина
519 Posts

Panzerfaust
507 Posts

Long time ago
502 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 16568
  • Total Topics: 1276
  • Online Today: 45
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 25
Total: 25

Молитви

Started by Hatshepsut, 10 August 2018, 07:29:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Мир, светлина и сила трябва да се търсят в Бога чрез Иисусовата молитва. Ако ви стане много трудно и тъмнината ви заобиколи - кажете: ,,Господи Иисусе Христе, помилуй ме!"

Кажете го един път, два, три пъти, кажете го така, че не само устата да изрича тази молитва, но и сърцето. Когато сладкото име на Господ достигне сърцето, малко по малко тревогата и скръбта ще бъдат премахнати, ще стане светло на душата и в нея ще царува тиха радост.

св. Варсануфий Оптински 

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Молитви за изцеление на болен и за близките му

Владико Вседържителю,
Ти си лекар на душите и телата, защото в Тебе е животът и Ти го даряваш според Твоята неизказана благост. Ти подкрепяш немощните и лекуваш недъзите на душите ни.

Поради многото и големи наши грехове ние не сме достойни за твоята благост и милост, но надявайки се на Твоето безмерно и неизказано снизхождение, осмеляваме се да те молим.

Погледни от висотата на Твоето пресветло обитание, от славата на Твоето всемогъщество и наклони благоволението си към нашата смирена молитва за уповаващите се на теб болни и страдащи раби, както и за всички, които с обич и надежда бдят при леглото им или другояче ги подкрепят.
Прости им, милостиви Боже, всичко, което са съгрешили волно или неволно, съзнателно или несъзнателно, с дума, с дело или с помисъл.

Дай им, Господи, да изповядат пред теб всичките си грехове и ги привлечи още по-близо до пълнотата на Твоята истина.

Зачети им всичките грижи и обич към семейството и към ближните и им дай да прекарат остатъка от живота си угодно за Теб и спасително за тях, и когато по Твоята воля дойде часът, нека в мир да завършат живота си и в съдния ден да застанат неосъдително пред лицето на страшния Съдия на вселената - Теб, сърцеведеца Бога, Когото да продължат да възпяват и прославят във вечността.
Амин !

Шишман

Шишман

28 June 2020, 22:01:57 #82 Last Edit: 28 June 2020, 22:05:00 by Hatshepsut

Шишман

Човече, аз зная, че ти не умееш да се молиш! Но ти давам съвет: моли се, както можеш, но се моли често!

св. Макарий Египетски

Шишман

Шишман

Шишман

Молете се за себе си и за децата си.
 Благодарете на Небесата по-често и за всичко.
 Но най-важното - вярвайте, просто вярвайте!
 Молитвата прави чудеса!   

Шишман

Шишман

УТРИННА МОЛИТВА

Господи, Който по голямата Си благост и велики щедрости даде на мене, Твоя раб, изтеклото време на тая нощ да премина без беда от каквото и да е вражеско зло, Сам Ти, Владико, Творче на всичко, удостой ме с Твоята истинска светлина, та с просветено сърце да върша Твоята воля, сега и винаги, и во веки веков! Амин!

(Молитва от св. Василий Велики)

Шишман

12 July 2020, 09:26:17 #89 Last Edit: 12 July 2020, 09:30:55 by Шишман
Богородичен псалтир - Псалом 16

Чуй, Владичице, правдата ми и премахни от мене скръбта ми. Прославям Те с радостен глас и с възклицания, когато се излива върху ми милостта Ти; уподобете се на Нея в боголюбието си и вие, свети Божии деви, прославете Я с гласа на устата и сърцето си; понеже така приеха благодатта Ѝ девите мъченици и другите, които, пленени от любовта на пресладкия Иисус, приеха от Него нетленни райски венци. Слава на Тебе, Владичице, неотменно съкровище на любещите Те деви.