• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

02 April 2020, 22:04:28

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10364 Posts

Шишман
1446 Posts

Panzerfaust
287 Posts

Лина
241 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
  • Total Members: 72
  • Latest: Gergana
Stats
  • Total Posts: 12992
  • Total Topics: 1235
  • Online Today: 67
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 44
Total: 44

Молитви

Started by Hatshepsut, 10 August 2018, 07:29:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Шишман

30 January 2020, 22:00:50 #17 Last Edit: 04 February 2020, 06:07:02 by Hatshepsut
Ти си ме създал, Господи, нарекъл си ме по Твоя образ, сътворил си ме по Твое подобие. Ти си ме научил да зная пътя към живота, показал си ми пътя към геената. Лукавият по завист ми постави скрити засади, отклони ме от Твоя път, и ето – аз съм потънал в мерзости. Горко ми, Господи наш, много съм виновен аз! Помилвай ме, Господи, и ме спаси по Твоята благодат.

Св. Ефрем Сирин

Шишман

·

- Боже! Направи лошите хора добри, а добрите - още по-добри!
(Молитва на малко дете)

Из "Просто вярвайте. 101 християнски притчи и сказания", С., 2015 г.

Шишман

Шишман

08 February 2020, 11:41:14 #20 Last Edit: 08 February 2020, 15:37:04 by Hatshepsut
МОЛИТВА НА ПОСЛЕДНИТЕ ОПТИНСКИ СТАРЦИ

Господи, дай ми с душевно спокойствие да посрещна всичко, което ще ми донесе настъпващият ден. Дай ми всецяло да се предам на Твоята свята воля. През всеки час на тоя ден ме наставлявай и подкрепяй.

Каквито и вести да стигнат до мен през деня, научи ме да ги приема със спокойна душа и с твърдото убеждение, че всичко това е според Твоята свята воля.

Във всички мои думи и дела ръководи мислите и чувствата ми. При всички непредвидени случаи не позволявай да забравя, че всичко е изпратено от Теб.

Научи ме да постъпвам правилно и разумно с всеки член на семейството ми, като не смущавам и не огорчавам никого.

Господи, дай ми сили да понеса умората на настъпващия ден и всички събития през деня. Ръководи моята воля и ме научи да се кая, да се моля, да вярвам, да се надявам, да търпя, да прощавам,
да благодаря и да обичам всички.

Шишман

МОЛИТВА ЗА УМНОЖАВАНЕ НА ЛЮБОВТА И ИЗКОРЕНЯВАНЕ НА ОМРАЗАТА

,,Господи, Боже наш, като благ милостиво
погледни на изсъхналата без любов земя на
нашето сърце, вледенена от омраза,самолюбие
и неизброими беззакония.
Пролей капка от благодатта на Пресветия Твой Дух
и обилно я ороси, за да стане плодоносна и от горещата
любов към Теб да израсне коренът на всички добродетели - Твоят страх и неленостната грижа за спасението на ближния, както и изкореняването на всички страсти,
на многоразличните злини и на лицемерието, усърдно
Те молим, като Благодетел на
всички хора: скоро ни чуй и човеколюбиво ни помилвай!
Обнови, Господи, новата заповед, която си дал на Твоите ученици - да се обичат един друг; обнови я истински в нашите души и сърца чрез благодатта на Светия Твой Дух, та
да вършим онова, което е угодно на Теб и полезно и
спасително за нашите ближни. Молим Ти се, Благодетелю,
чуй ни и ни помилвай!
Дай ни, Владико, със силата на Твоя Свят Дух, да бъдем съвършени в Твоята любов към ближния си, защото който мисли, че има любов към Теб, а ненавижда брата си,
е лъжец и ходи в тъмнина.
Затова, Боже, разпали душите и сърцата ни с любов към
Теб и към нашия брат - молим ти се: като милостив скоро ни чуй и като щедър ни помилвай!"
Бог да ни помага!
....................

св.Николай Велимирович

find nearest atm

Шишман

МОЛИТВА ЗА ПОЧИНАЛИТЕ

Помени, Господи, нашите отци, братя и сестри, починали с надежда за възкресение за вечен живот, и всички, поминали се в благочестие и вяра: прости им всяко съгрешение, извършено от тях волно и неволно, с дума или с дело или с помисъл. Всели ги в места светли, в места прохладни, в места покойни, отгдето е изчезнала всяка болка, скръб и въздишка, и гдето сияе светлината на Твоето лице и весели всички от века Твои светии. Дарувай на тях и на нас Твоето царство, участие в неизказаните и вечни Твои блага и услада от Твоя безкраен и вечен живот. Защото Ти, Христе Боже наш, си животът, възкресението и покоя на починалите Твои раби и на Тебе отдаваме слава, с безначалния Твой Отец, и с пресветия, благия и животворящ Твой Дух, сега и всякога, и во веки веков. Амин.
https://www.facebook.com/groups/195984307264109/

Шишман

М О Л И Т В А

Иисусе Христе, помилуй ме!
Бъди храна и питие за душата ми!
Бъди извор за моята жадна душа!
Бъди светлина в моето помрачение!
Бъди ограда в моята скръб!
Бъди веселие в моята печал!
Бъди избавление от моя плен!
Бъди мир и покой за моята зла съвест!
Бъди премъдрост за моето безумие!
Бъди ходатай против моите клеветници!
Бъди оправдание от моите грехове!
Бъди освещение от моята нечистота! Бъди победа над моите неприятели!
Бъди щит срещу моите гонители!
Бъди ходатай против Божия гняв!
Бъди жертва за моите грехове!
Бъди крепост в моята слабост!
Бъди живот в моята смърт!
Бъди съвет в моето недоумение!
Бъди сила в моята немощ!
Бъди вечен Отец на мен, осиротелия!
Бъди съдия против моите оскърбители!
Бъди цар срещу дяволското царство!
Бъди водител в моя път!
Бъди застъпник в часа на моята смърт!
Бъди покровител подир моята смърт!
Бъди вечен живот подир моето възкресение!
Иисусе, Сине Божий, помилуй ме! Нека бъде Твоята воля за мен! Благодаря ти! ❤️❤️❤️
Амин!

Автор: св. Николай Велимирович

Шишман

Шишман

Шишман

МОЛИТВА ЗА ОТЕЧЕСТВОТО И НАРОДА НИ

Преблагий и всевишний Боже, Господарю на цялата земя и Царю на всички народи!

Пред Твоята всемогъща власт и пред възвишения Твой престол ние се прекланяме и смирено Те молим милостиво да погледнеш на нашето Отечество и на нашия народ.

Помогни, Боже наш, да се събере целият ни народ в единството на нашата народност и на православната вяра, та напълно обединени да служим на Тебе за слава, на себе си за спасение и за полза на нашето Отечество.

Нека, Господи, бъде честита и славна тая земя, в която видяхме светлина и живот, в която отраснахме и където от Твоята благодетелна ръка приехме толкова милости и благодеяния.
Нека ни бъде мил и драг народът, към който принадлежим и в чиито съдбини участвуваме. Благослови, Господи, нашето Отечество, за да процъфтява в него правата вяра, християнският напредък и благосъстояние.

Дай, Боже, на управниците на нашето Отечество мъдрост, светъл ум и чиста съвест, добросърдечие и правдолюбие, за да ни водят в пътя на родната правда, истината и прогреса.

Вдъхни, Боже, на поданиците в нашата страна да обичат управниците и началниците, като зачитат тяхната власт, да изпълняват законите и когато стане нужда, дори живота си да дадат за вярата и Отечеството.

Дай, Боже, нашето Отечество да е винаги щастливо в благополучие и благосъстояние. Благослови в него стопанството. Направи да напредват добрите научни знания, изкуствата, занаятите,
всеки труд и всяко благородно, духовно и веществено, творческо начинание. Пази нивите ни от неплодородие. Надари ни с добро лято и дай ни всичко да успява.

Пази ни, Боже, от врагове и неприятели, от войни, от мор и глад.
Дай на всички ни мир и съгласие. Пази ни от омраза и несговорчивост, от свади и раздори. Внуши, Боже, в сърцата на всички ни дух на истина и на крепка и деловита любов към всичко, що е за полза и щастие на нашата земя, Отечество и народ.

И тъй, като служим на Тебе вярно и като се обичаме братски помежду си, да те славим во веки, всевишни и вечни Господи!

Амин!

Шишман

Шишман

Шишман