• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

19 September 2020, 22:12:06

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
11466 Posts

Шишман
3213 Posts

Лина
559 Posts

Panzerfaust
525 Posts

Long time ago
503 Posts

Theme Select

Members
Stats
  • Total Posts: 17215
  • Total Topics: 1282
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 50
Total: 51

Молитви

Started by Hatshepsut, 10 August 2018, 07:29:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Шишман

МОЛИТВА ЗА ОТЕЧЕСТВОТО И НАРОДА НИ
Преблагий и всевишний Боже, Господарю на цялата земя и Царю на всички народи!
Пред Твоята всемогъща власт и пред възвишения Твой престол ние се прекланяме и смирено Те молим милостиво да погледнеш на нашето Отечество и на нашия народ.
Помогни, Боже наш, да се събере целият ни народ в единството на нашата народност и на православната вяра, та напълно обединени да служим на Тебе за слава, на себе си за спасение и за полза на нашето Отечество.
Нека, Господи, бъде честита и славна тая земя, в която видяхме светлина и живот, в която отраснахме и където от Твоята благодетелна ръка приехме толкова милости и благодеяния.
Нека ни бъде мил и драг народът, към който принадлежим и в чиито съдбини участвуваме. Благослови, Господи, нашето Отечество, за да процъфтява в него правата вяра, християнският напредък и благосъстояние.
Дай, Боже, на управниците на нашето Отечество мъдрост, светъл ум и чиста съвест, добросърдечие и правдолюбие, за да ни водят в пътя на родната правда, истината и прогреса.
Вдъхни, Боже, на поданиците в нашата страна да обичат управниците и началниците, като зачитат тяхната власт, да изпълняват законите и когато стане нужда, дори живота си да дадат за вярата и Отечеството.
Дай, Боже, нашето Отечество да е винаги щастливо в благополучие и благосъстояние. Благослови в него стопанството. Направи да напредват добрите научни знания, изкуствата, занаятите,
всеки труд и всяко благородно, духовно и веществено, творческо начинание. Пази нивите ни от неплодородие. Надари ни с добро лято и дай ни всичко да успява.
Пази ни, Боже, от врагове и неприятели, от войни, от мор и глад.
Дай на всички ни мир и съгласие. Пази ни от омраза и несговорчивост, от свади и раздори. Внуши, Боже, в сърцата на всички ни дух на истина и на крепка и деловита любов към всичко, що е за полза и щастие на нашата земя, Отечество и народ.
И тъй, като служим на Тебе вярно и като се обичаме братски помежду си, да те славим во веки, всевишни и вечни Господи!
Амин!

Шишман

МОЛИТВА ЗА ИЗБАВЛЕНИЕ ОТ АНТИХРИСТА
/Св. Анатолий Оптински/
Избави ме, Господи, от измамите на богомерзкия
и коварен антихрист, който наближава да дойде,
и скрий ме от неговите примки в тайното убежище
 на Твоето спасение. Дай ми, Господи, сила и мъжество
 да изповядам твърдо Твоето свято име, та поради страх
от дявола да не отстъпя и да нe се отрека от Тебе, моя Спасител и Изкупител и от Твоята света Църква.
 Но дарувай ми, Господи, ден и нощ да проливам сълзи
 за греховете си и пощади ме, Господи, в часа на
Страшния Твой сьд.
Амин! 

Шишман

Шишман

Шишман

02 August 2020, 12:47:13 #96 Last Edit: 02 August 2020, 12:55:31 by Hatshepsut

Шишман

В момент на изкушение е много трудно да устоиш на ураган, който е на път да те отнесе във вихър от скандали и кавги. Ето защо, опитай се да се молиш, когато имаш такава възможност, с думите: ,,Господи, моля те да ме благословиш сега, когато всичко е наред. И когато дойде изкушение - помогни ми да се сдържам, да контролирам ситуацията. Направи така, че в трудни моменти, когато обикновено не съм в състояние да се справя с гнева, страха, съмнението, неверието и нервите, моето поведение е поне малко по-различно".
архим. Андрей Конанос 

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

23 August 2020, 11:53:01 #104 Last Edit: 23 August 2020, 12:32:48 by Hatshepsut