• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

20 October 2019, 09:33:29

Login with username, password and session length

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 10493
  • Total Topics: 1170
  • Online Today: 34
  • Online Ever: 296
  • (29 July 2019, 04:32:47)
Users Online
Users: 1
Guests: 27
Total: 28

Монархията - нещо възможно или нереалистичен план

Started by генерал Жеков, 09 August 2018, 12:12:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

генерал Жеков

В тази тема искам да попитам за вашето мнение,относно монархията и възможен ли е нов монархически ред в България.Моето мнение е такова,че без да отричаме постиженията на държавата ни по времето на царете ни(не тези от Първата и Втората Българска държава).Според мен, в момент като сегашния,при тези условия монархията е неприложима.Първо,защото нямаме подходящ монарх-Симеон Втори,и неговото потомство,въпреки че имат изконни права над короната,няма как да ги получат,най-малкото,защото никой не ги иска тук.Безродници и предатели,алчни за земи и имоти не ни трябват,само срамят името на един от наистина великите Български царе-Борис III,чийто успех начело на държавата няма кой да отрече.Втората причина,заради която монархичен режим е невъзможен тук е това,че при такъв начин на управление,на народа трябва да е вменена дисциплината и реда,като добродетели,а не ракията,наркотиците и кючеците.Така според мен,монархията-било тя конституционна или абсолютна,е един "класически" начин на управление,за момента неприложим в нашата държава.Моля да споделите-какви са вашите виждания относно този начин на управление,историческите ви впечатления нърху него,и дали сегашна България би била по-добре устроена при такъв модел на управление.
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Hatshepsut

Аз съм на мнение, че конституционната монархия е най-добрия вариант за държавно устройство на България.
Наистина, Сакскобурготската династия в лицето на нейните епигони - Симеон Сакскобурготски и потомството му, са крайно неподходящи за български владетели. Според Търновката конституция, монархът е избиран от Великото народно събрание и пред него е полагал клетва. Въпросът за личността на монарха е ключов, ако бъде избран чужденец, той няма да милее твърде за България и няма да е приет добре от българите, а ако бъде избран българин, мнозина ще кажат - с какво той е по-добър от мен, че да е цар? Липсата на българска аристокрация поради унищожаването ѝ по време на турското робство прави избора на цар измежду българите доста рисковано начинание  :neutral:

генерал Жеков

Така е,избор от такъв вид много лесно може да се превърне в "буре с барут" за България и Българската политика
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!