• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 October 2020, 18:35:31

Login with username, password and session length

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 17777
  • Total Topics: 1288
  • Online Today: 60
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 41
Total: 42

Проблеми с форума

Started by Hatshepsut, 10 April 2020, 16:16:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hatshepsut

Тази тема ще се отнася до проблемите с форума.
Днес имаше голям проблем - един от най-важните модули TinyPortal отказа да функционира, всичките файлове в Download-секцията бяха неизползваеми, освен това се оказа невъзможно да сменя проблемната версия на модула с някоя друга, която е работеща  :cry:

Ето защо се реших на една крайна мярка - възстанових състоянието на форума от архивите на сървъра, като го върнах назад с 4 дни (към 6 април 4:00 сутринта). Всички публикации от последните 4 дни са изгубени безвъзвратно  :sad:

В стария форум на няколко пъти съм прибягвал до тази практика, за съжаление се наложи да я използвам и тук.

Извинявам се на всички за причиненото неудобство, ако разполагате със съдържанието на вашите постинги от последните дни, може да ги публикувате отново.

Hatshepsut

11 April 2020, 07:41:00 #1 Last Edit: 11 April 2020, 07:50:15 by Hatshepsut
Мисля че дължа една по-подробно обяснение какво точно се случи вчера.
От самото създаване на форума към него има инсталиран допълнителен модул - TinyPortal. Част от този модул е и досегашната Download-секция, където се съхраняват електронните книги от нашата виртуална библиотека.
На 7 април инсталирах нова версия на модула 2.0. Първоначално всичко изглеждаше нормално, единствено един от панелите на модула - Top Posters не функционираше правилно, но това беше дребен проблем и аз го отстраних.
За съжаление се оказа, че и Download-секцията не функционира. Списъкът с файловете бе налице, но като пробвах да сваля някой файл той не се сваляше на моя компютър :devil:
Не можах да инсталирам предишната версия на модула, затова реших да възстановя състоянието на форума от архивите на сървъра към дата отпреди възникването на проблема - 6 април.
Това е една крайна мярка, по този начин постингите от 6 до 10 април бяха изгубени, но е по-добре да бъдат загубени 30-40 постинги, отколкото да пропадне цялата библиотека на форума, в която има повече от 2600 файла.  Нямам нито желанието, нито възможността да качвам отново тези 2600 файла, аз не ги съхранявам на моя компютър, намирал съм ги на различни места в интернет, във фейсбук, при случайни търсения в гугъл и т.н.

Да, досегашния модул вършеше работа, но занапред ще преместя цялата библиотека в нов модул, който инсталирах тази сутрин.

P.S. За съжаление пропадна и регистрацията на последния потребител, който се беше регистрирал на 8 април. Не мога да му предложа нищо друго освен да се регистрира отново.

Long time ago

Търся, но не намирам копията на изпратени лични съобщения.
Ако може малко помощ.

Hatshepsut

Quote from: Long time ago on 23 June 2020, 09:30:25Търся, но не намирам копията на изпратени лични съобщения.
Ако може малко помощ.

След като влезеш в папката с личните си съобщения, от менюто Messages избираш Sent Items

Click  :arrow:

Long time ago

23 June 2020, 15:21:23 #4 Last Edit: 08 October 2020, 05:52:42 by Hatshepsut
Благодаря ти, нещо се бях замотал и не ги намирах.

Hatshepsut

Проба след обновлението до SMF 2.1 RC3

Тест на прикачването на файлове...

🡱 🡳