• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

07 July 2020, 18:04:51

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10919 Posts

Шишман
2574 Posts

Panzerfaust
444 Posts

Лина
417 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 15790
  • Total Topics: 1262
  • Online Today: 34
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 27
Total: 28

Италия и как седят нещата в тази страна

Started by Шишман, 19 January 2020, 13:49:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

FELDMARSCHALL

Българин загина при катастрофа между два ТИР-а в Италия

67-годишен български шофьор, спящ в кабината на ТИР, загина, след като шофираният от колегата му камион се блъсна в друг ТИР, съобщиха медиите на Апенините, цитирани от 24 часа.

Това стана на магистралата А22 в област Венето.

Катастрофата станала сутринта на 29 май, на няколко километра от местността Боргето. Двата камиона с германски номера се блъснали силно по причини, които все още се изясняват от пътната полиция. Шофьорите им останали невредими, защото успели да се измъкнат от кабините.

Българинът, спящ на кушетката в единия от тировете, обаче останал заклещен между ламарините.

Той бил тежко ранен. За измъкването му били необходими хидравлични клещи от спасителите, дошли от Верона и Тренто. На мястото на катастрофата пристигнал и медицински хеликоптер, който транспортирал ранения до болницата на град Тренто. Заради травмите си в гръдния кош и силния вътрешен кръвоизлив обаче българинът починал.

https://www.dunavmost.com/novini/balgarin-zagina-pri-katastrofa-mezhdu-dva-tir-a-v-italiya
Sad Sad x 1 View List

Шишман

Тука стават много катастрофи. Тия не могат да карат, отделно е пълно  с некадърни шофьори чужденци и така. Миналият месец удариха колата на жената на един приятел, размина и се за малко.
Аз лично денем не понасям да карам тука. На веки стълб има цветя в памет на загинал.

FELDMARSCHALL

Е то Милано е голям град, нормално е да има повече катастрофи. Доколкото знам от приятели италианците са едни от най-лошите шофьори в Европа. :laugh:

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 30 May 2020, 19:50:14Е то Милано е голям град, нормално е да има повече катастрофи. Доколкото знам от приятели италианците са едни от най-лошите шофьори в Европа. :laugh:
Така е : лоши шофьори, нагли и гадни и като се има на пред вид че е гъсто населено и всички имат коли - страшно е.

Шишман

ЦИГАНИТЕ
 Тука почти нямат цигани. Сега са им внесли румънски такива и сръбски. Такова ненормално племе - не е истина. Бяха ми казали че имало и неаполитански, даже ми се беше случило да изритам със все сила една такава  корема. Влака минава покрай едно  циганско гето, дето са ги устроили доста добре: фургони и сглобяеми басейни до всеки. Срещу нас се нанесоха някакви цигани - страшна работа. Не знам под наем ли са, от общината ли им дадоха жилище. Тъпото е че италианците не разбират, какво е циганин, докато не се опарят.
Евреи обаче има доста тука и по нрав приличат на нашите, като срещна евреин и го бъзикам яката, ама не им пука.

Шишман

Да му се не види, вчера изкарах бурна вечер. Сбиха се баш пред бара. Бях обаче готов: напръсках ги със спрея , после с палката напреде , ама избягаха . Преди това летяха бутилки и така. Корсо Комо най-известната улица в Милано се е превърнала в бойно поле: на ненормалниците от крайните квартали след карантината. Тия полудяха. Вчера се биха и по-нагоре от моя бар и метаха и бутилки, а на около 300 метра от нас имаше наръгани с ножове. Тия дето се биха пред моя бар после обикаляха, бяха се наплашили от мене, ама до колата стигнах на прибежки, да не ме издебнат нещо. Май трябва да помисля за смяна на професията. Какво ще е като отворят дискотеките не ми се мисли. Охраната ще е намалена да пестят пари, отделно няма да са останали добри хора, клиентите ще са всякакви, за да изкара пари заведението и ще е касапница. Тоя бар дето съм сега преди кризата беше, много приятно место, рядко скандали, за боеве да не говорим че въобще нямаше - сега  е страшно.

Long time ago

Quote from: Шишман on 06 June 2020, 11:28:21Май трябва да помисля за смяна на професията.
Не давам на никого съвети в живота, ако не е в непринуден разговор да си кажа мнението.
Но към теб думите ми явно идват точно навреме.

Приеми го като знак. Че не съм го казал аз.

Шишман

Quote from: Long time ago on 06 June 2020, 19:34:18Не давам на никого съвети в живота, ако не е в непринуден разговор да си кажа мнението.
Но към теб думите ми явно идват точно навреме.

Приеми го като знак. Че не съм го казал аз.
Извинявай, но не те разбрах.

Шишман

Малко смях ! Бачкам си вчера на бара, ама като отида при някой клиент или минувач да го питам нещо и тия гледат уплашено. Бре викам си - нещо не е на ред. По едно време се поглеждам  огледалото и какво ? От ластиците на  маската, ушите ми стърчат все едно съм ненормален. Та си махнах маската, па нека ми правят глоби. И хората спряха да се плашат от мене. То и с тази маска се бях задушил.

FELDMARSCHALL

Ако на 54г. не си стигнал до извода, че е време да смениш професията и мястото, то доста си закъснял. :judge:
Отдай се на някаква научна дейност, това ще ти донесе много по-голямо удовлетворение, отколкото ежедневните дрязги с най-различни уроди като охрана по заведенията. Подобна работа разсипва нервната система, когато продължи с години. Вече не си на 20-30г., това е работа за млади момчета и мисля че вече не ти е там мястото. :smile-1:

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 07 June 2020, 18:52:21Ако на 54г. не си стигнал до извода, че е време да смениш професията и мястото, то доста си закъснял. :judge:
Отдай се на някаква научна дейност, това ще ти донесе много по-голямо удовлетворение, отколкото ежедневните дрязги с най-различни уроди като охрана по заведенията. Подобна работа разсипва нервната система, когато продължи с години. Вече не си на 20-30г., това е работа за млади момчета и мисля че вече не ти е там мястото. :smile-1:
Да но съм доста добър в тази работа, а и коронавируса развали нещата и няма много работа. То сигурно мога да намеря ако започна да търся понеже съм умен и знам 1001-ин номера, ама ми харесва охрана. На нервната система ми се отразява доста добре. То си е кеф да ги тормозя западните ла**а . Апа ако ги бия ехеее нервната система става екстра. Пак мислиш със западните психоаналитични шаблони, които са пък еврейски.
За българките хайдути тия глупости не важат, а и за българите по принцип.

Шишман

Фелтмаршале как да сменя професията ? Знаеш ли какво ще правя следващите няколко дена а ? Ще седим пред един склад с 30 колеги, ще си говорим, подпираме, ядем, пием кафе и така 7 часа за 60 евро. Къде другаде има такова нещо а ?

FELDMARSCHALL

Да, може би имам грешна представа, понеже охранителната дейност в България е зле платена, докато в Западна Европа е по-различно. И тук има места, където може да се подпираш като охрана, ама за 600лв. макс на месец, а не за 60 евро за 7 часа, както отбеляза. При мен когато бях в Англия и Германия работата ми беше интензивна и тежка и буквално всеки цент е бил изкарван с доста сериозно напрягане (на повечето места бях на норма). Охранител в чужбина не съм бил, само в България и поради това идва разминаването в представите. Като сметнем чисто бакалски ти за 5 смени по 7 часа по 60 евро правиш парите на един охранител в България, но за целия месец. :judge:

Long time ago

Quote from: Шишман on 06 June 2020, 20:36:08Извинявай, но не те разбрах.
За смяната на работата с която си изкарваш прехраната.
Това е едно от нещата, които имах предвид-когато писах в другата публикация "да обмислиш пътищата си".

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 07 June 2020, 21:51:58При мен когато бях в Англия и Германия работата ми беше интензивна и тежка и буквално всеки цент е бил изкарван с доста сериозно напрягане (на повечето места бях на норма).
Е за това съм охрана, не искам да блъскам. А па вчера бяхме и седнали - приказка. Риска е че може да те набият, ама това става рядко.