• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

27 May 2020, 00:13:54

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10627 Posts

Шишман
1931 Posts

Panzerfaust
339 Posts

Лина
293 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 14096
  • Total Topics: 1248
  • Online Today: 47
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 2
Guests: 32
Total: 34

Какво лошо има да сме с турко монголски произход?

Started by Шишман, 27 December 2019, 10:25:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

27 December 2019, 10:25:26 Last Edit: 27 December 2019, 20:16:27 by Hatshepsut Reason: Отстраняване на правописна грешка в заглавието на темата.
На този прост въпрос никой не може да отговори.
То за точният произход истината, вероятно, никога няма да излезе наяве, но поне горе-долу, може да се предполага с какъв произход сме.
Изведнъж след 1989г. се реши че да ме с турко-монголски произход е много-,много, ама много лошо и точка. И започнаха да се измислят, какви ли не произходи . И разни хора с фанатично изцъклени очи, на всяка цена ни убеждаваха че не ме от такъв произход и това било, много срамно и лошо, ама не обясняваха защо е срамно и лошо. А тя истината е че сме си с турко-монголски произход и е така явно, че да се отрича е невъзможно. С годините сме сменили културата си и сме се смесили със славяни и други.Така сме се изменили духовно и културно до ниво: да нямаме нищо общо в културно и духовно отношение с  турки и монголи .
Шапките - калпаците обаче са си останали същите от някога до сега.
На снимката - ШОПИ.
Калпаците им са едно към едно с тези на кримките татари. И това не е съвпадение. Културата може да се е променила, но такова нещо, като калпака - не. Калпаците и на пра-българи и на сегашните са едни и същи и са два вида. Единият е т.н. островръх, другият е този на снимката.
Онези дето смятат че  прабългарите  са носили кожени шапки  с остри върхове, с които сега са т.н. багатури - бъркат здравата. Българите  не са били никога с такива шапки

Hatshepsut

Quote from: Шишман on 27 December 2019, 10:25:26На този прост въпрос никой не може да отговори.
То за точният произход истината, вероятно, никога няма да излезе наяве, но поне горе-долу, може да се предполага с какъв произход сме.
Изведнъж след 1989г. се реши че да ме с турко-монголски произход е много-,много, ама много лошо и точка. И започнаха да се измислят, какви ли не произходи . И разни хора с фанатично изцъклени очи, на всяка цена ни убеждаваха че не ме от такъв произход и това било, много срамно и лошо, ама не обясняваха защо е срамно и лошо. А тя истината е че сме си с турко-монголски произход и е така явно, че да се отрича е невъзможно. С годините сме сменили културата си и сме се смесили със славяни и други.Така сме се изменили духовно и културно до ниво: да нямаме нищо общо в културно и духовно отношение с  турки и монголи .
На снимката - ШОПИ.
Калпаците им са едно към едно с тези на кримките татари. И това не е съвпадение. Културата може да се е променила, но такова нещо, като калпака - не. Калпаците и на пра-българи и на сегашните са едни и същи и са два вида. Единият е т.н. островръх, другият е този на снимката.
Онези дето смятат че  прабългарите  са носили кожени шапки  с остри върхове, с които сега са т.н. багатури - бъркат здравата. Българите  не са били никога с такива шапки

Никакви данни няма древните българи да са носили такива калпаци, островърхата шапка е факт, може да се види на тази илюстрация:

Прабългари посичат ромеи, миниатюра от Минология на Василий II, XI век. Виждат се характерните за прабългарите права сабя, кафтан, номадска кожена шапка, и тънък, богато украсен с метална пластика колан.

Ето и още едно изображение от хрониката на Йоан Скилица - кан Омуртаг изпраща делегация при византийския император Михаил II

Аз лично не вярвам в тюркската теория за произхода на древните българи, данните от антропологията и генетиката категорично я отхвърлят. У днешните българи азиатските гени са нищожен процент.
А дали турско-монголския произход на българите е нещо лошо, според мен наистина е така, първо защото не отговаря на истината; второ, защото означава нашите предшественици да са били нискокултурни и примитивни диваци; и трето, защото по такъв начин изкарват че ние българите не сме европейци, а евразийци  :dont:

Panzerfaust

Генетично прабългарите не са тюрки. Какви са били езиково е по-трудно да се каже. Възможно е да са били тюркоезични, гените и езикът не винаги съвпадат - типичен пример са днешните българи, които генетично не са славяни, но са славяноезични. Все пак, ако са тюркоезични, произлизат от един западен клон на това семейство, доста обособен, чийто съвременен представител са днешните чуваши и който е много различен езиково от другите тюрки, а антропологично е европеиден. Много възможно е и да не са били хомогенна общност, а да са били т.нар. миксоварвари - с времето да са увлечени тюркски, ирански, а и славянски племена. 

Шишман

Quote from: Hatshepsut on 27 December 2019, 12:56:34второ, защото означава нашите предшественици да са били нискокултурни и примитивни диваци; и трето, защото по такъв начин изкарват че ние българите не сме европейци, а евразийци  :dont:
В онези времена, кои са били висококултурни ?Е то не е нещо велико да си европеец, пък и за 1300г. сме станали европейци.
Колкото до кожената номадска шапка, защо не се е запазила  ? Според мен това е виждането на художника, не реалността. Калпак не се възприема от ден за ден, не се и сменя така лесно. Островърхият калпак е разпространен по всички краища , където живеят българи , не е турски, а си е баш български от както има българи. Няма начин изведнъж да са си менили шапките по всички наши земи и то когато сме били под робство и не е имало централна българска власт.

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 27 December 2019, 13:37:52типичен пример са днешните българи, които генетично не са славяни, но са славяноезични.
То самият славянски език е доста повлиян от пра-българки думи.

Хм, днешните българи обаче  сме с доста славянска кръв, това не може да се отрече.

Quote from: Panzerfaust on 27 December 2019, 13:37:52Все пак, ако са тюркоезични, произлизат от един западен клон на това семейство, доста обособен, чийто съвременен представител са днешните чуваши и който е много различен езиково от другите тюрки, а антропологично е европеиден. Много възможно е и да не са били хомогенна общност, а да са били т.нар. миксоварвари - с времето да са увлечени тюркски, ирански, а и славянски племена. 

Тази теория ми звучи доста правдоподобно. ПО принцип ме доста различни физически от турците, така че не ме от един клон  тях.

Лина

Quote from: Шишман on 27 December 2019, 13:50:57В онези времена, кои са били висококултурни ?Е то не е нещо велико да си европеец, пък и за 1300г. сме станали европейци.

То че ни си учил нищо през живота си ти личи от километри, но по-лошото е това, че постоянно си приписваш някакво знание
Знаеш ли, не е възможно да прилагаш като аргумент някакво кепе от 19в. като доказателство за това кво е било 13 века по –рано, това си е точно ненаучен подход, който на теб много ти се отдава. Чрез него си доказваш кото си искаш и когато си искаш, но най –добре с това да се занимаваш във фейсбук.
Не просто високо културни са били част от предците не, те са носители на свръх култура, от която са се развили много други цивилизации.
Например, за траките говоря, проучванията на селищната могила Юнаците доказват по безспорен начин, че там е имало изграден град за около 3000 човека 6 /шест/ века преди Христа. Това на теб нищо не ти говори, но във всъщност по това време другите хора в Европа са живели на малки племенца, а тук хората са устроили град с крепостни стени (е от глина, но стени). 
Лошо или не всички научни изследвания отхвърлят такава възможност, това значи че не може да стои и като хипотеза за произхода на която и да е част от българския народ. Някои етноси живеещи в България имат тюрко-мангалски произход, така е, но никога не сме се разбирали добре с тях.

Шишман

Quote from: Лина on 27 December 2019, 16:44:29То че ни си учил нищо през живота си ти личи от километри, но по-лошото е това, че постоянно си приписваш някакво знание

Интересно, какво толкова си учила ти ? Не се сърди, но от мнението ти не разбрах нищо

Лина

Не се притеснявай, трябва много да те уважавам, че чак пък да ти се разсърдя. То не е важно дали ти ще разбереш, ето и аз не разбирам как може да поставяш такава тема, която е дъвкана многократно във стария форум и на много други места. Може да е от скука, може да е нахалство, може да е провокация, може пък така да ти харесва, защото имаш друг произход ти самия, все тая.
Просто отбелязвам, че щом няма доказателства най - вече генетични (не исках да повтарям Хатшепсут), то значи дори не може да има такава хипотеза. Щом не може да има такава хипотеза, какво може да значи лошо ли би било.......добро ли би било.....

Лина

" А тя истината е че сме си с турко-монголски произход и е така явно, че да се отрича е невъзможно. С годините сме сменили културата си и сме се смесили със славяни и други.Така сме се изменили духовно и културно до ниво: да нямаме нищо общо в културно и духовно отношение с  турки и монголи .
На снимката - ШОПИ.
Калпаците им са едно към едно с тези на кримките татари. И това не е съвпадение. "
Шишман

Как ще е съвпадение, това е наследство от древните астронавти и ние с татарите сме неговите пазители!  :kuku: Всичко в този свят се променя, но кепето  - не

Шишман

Quote from: Лина on 27 December 2019, 18:05:41аз не разбирам как може да поставяш такава тема, която е дъвкана многократно във стария форум и на много други места. Може да е от скука, може да е нахалство, може да е провокация, може пък така да ти харесва, защото имаш друг произход ти самия, все тая.

Не съм пускал такава тема в старият форум. Нещо си се объркала. Няма проблеми - случва се.

генерал Жеков

QuoteКултурата може да се е променила, но такова нещо, като калпака - не.

Шишмане,това твърдение трябва да се запише като едно от най-малоумните неща написани не само в този форум,но вероятно и в целия Интернет.Разбрахме,че не си учил дори за средно-ти сам се издаде веднъж,че си с трети клас,но моля те поне не се излагай така.Предлагам да се направи добавка към хумористичните теми тук и в нея да се събират такива умствени "проблясъци" на Шишман,даже бих започнал сам такава тема,но за съжаление нямам нужното време в момента.
Относно нашият произход,заявявал съм го десетки пъти в старият форум-нашият произход е арийски(персийски) и в това няма НИКАКВО съмнение.За невярващите като Шишман-излез на оживена улица в който пожелаеш български град и ти гарантирам,че хора с монголоиден вид почти няма,а ако има това със сигурност няма да са българи.
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Шишман

Quote from: генерал Жеков on 27 December 2019, 19:44:23Шишман-излез на оживена улица в който пожелаеш български град и ти гарантирам,че хора с монголоиден вид почти няма,а ако има това със сигурност няма да са българи.
Ако отидеш в Крим в село или град населени с кримски татари: по улиците няма да видиш хора с монголоиден вид. Изглеждат, като европейци, но са си татари с монголски произход и корен.

Шишман

Да сме турко-монголо татари е за предпочитане пред измислиците че сме някакви арийци
Номера е прост казват ни и се мъчат да ни набият в главите : че ние не сме някакви си прости българи , смесени със славяни , кумани и други, ами сме нещо велико, голямо и т.н. глупости и сме - арийци.
Демек не сте българи, и е тъпо да си българин, и за това сте - арийци. Утре ако трябва и марсианци ще ни изкарат само и само да не сме българи. Та не сте българи ама сте нещо по-висше - арийци. А такова нещо, като арийци няма и за това ни пращат за зелен хайвер , или мерни линии.
Да ама ето че аз се усетих как ни връзват с тази глупост и се надявам повече хора да се усетят. Естествено заедно с измислиците за ариянството ни върви и едно бесно анти-православие. Целта е ясна : да не сме вече , нито българи, нито православни
Нека си бъдем просто скромно - българи, няма нужда да сме никакви други, особено измислени неща от типа на арийци или свръх-човеци и какви ли не тъпотии.
Аз съм - българин, а вие решете за вас , какви да сте !
Тези на картината не са се наричали арийци, а православни българи и са пазели добре верата и народността си.