• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

29 March 2020, 06:20:34

Login with username, password and session length

Theme Select

thumbnail
Members
  • Total Members: 72
  • Latest: Gergana
Stats
  • Total Posts: 12889
  • Total Topics: 1234
  • Online Today: 26
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 5
Total: 5

Възрожденско училище "Аз съм Българче"

Started by Hatshepsut, 25 July 2018, 22:30:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hatshepsut

Възрожденско училище "Аз съм Българче"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212510168856783&set=a.10212510151776356.1073742048.1459635453&type=3&theater

Снимки: Асен Великов

Нека опазим българския дух, да възпитаме децата си в ценностите и традициите, фолклора и обичаите ни!

Възрожденско училище ,,Аз съм българче!" е авторска програма на Фондация ,,Аз съм българче" и се изпълнява от лицензиран туроператор.

Създадохме и успешно реализирахме алтернативно образователно приключение, което ще ви даде възможност да разгърнете въображението си, да усетите свободата на духа, да бъдете щастливи, отговорни и вдъхновени.

Кои сме ние?

Ние сме дружина от млади /и не съвсем млади/ ентусиасти - будни, активни, можещи и знаещи, влюбени в род и Родина човеци, обединени в идеята да предадем любовта и знанието си на подрастващите, които ще се включат в нашето лятно училище по родолюбие.

Защо в Копривщица?

Мястото не е случайно. Копривщица е родният дом на много български възрожденци, дали мило и драго за образованието. Тук е открито първото класно училище от просветителя Найден Геров, където ще се проведе един от уроците ни по родолюбие.

Има толкова много вдъхновяващи истории - за образование, за въстания, за дързост и смелост, граничещи с безразсъдство, за вяра и жертвоготовност, за народни занаяти и бит, за семейни ценности. Истории, които отдавна изчезнаха от учебниците на децата ни.

И решихме да ги разкажем. На децата, които имат нужда да вярват, че сме наследници на един достоен народ! И да вдъхнем надежда и вяра на родителите им!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212510169976811&set=a.10212510151776356.1073742048.1459635453&type=3&theater

Програма на летния лагер

Това не е просто училище, това не е просто лагер! Създадохме и успешно реализирахме алтернативно образователно приключение, което ще ви даде възможност да разгърнете въображението си, да усетите свободата на духа, да бъдете щастливи, отговорни и вдъхновени. Заедно изграждаме позитивна приятелска среда, участваме в много, различни по характер, занимания, създаваме красота и усвояваме знание. Докато крачим уверено към бъдещето, ще ви разказваме за славни битки за свобода, за всеотдайни учители, за щедри народни дарители и будители. Ще търсим корените си, за да открием онзи живец, съхранил ни като народ и оставил за нас чудни истории, прекрасна храна и красиви обичаи.

Какво да очаквате?

В програмата са включени игри, дискусии за важните неща в живота, творчески работилници, ежедневни занимания по българска история - такава, каквато е била, но отдавна е изчезнала от учебниците в училище, страхотни преживявания, домашна храна и още, и още...

Къде се провежда?
гр. Копривщица

Възрастова група:
7 - 14 години

Програмата не е за вас, ако
.... очаквате да се излежавате до късно,
.... ако ви мързи да спортувате,
.... ако не искате да учите,
.... ако закусвате, обядвате и вечеряте с бургери,
.... ако светът ви е заключен в таблета,
.... ако нямате приятели и не искате да имате,
.... ако...

Има още хиляди причини да пропуснете това приключение
Но има два пъти повече да участвате!

Колко струва?

По-малко от цената на седмица чуждоезиково обучение;
По-малко от ,,почивка" с ,,всичко включено";
По-малко от най-новия ви телефон или ,,марковите" парцали..
И ТОЧНО 527,00ЛВ. (Предвиждаме намаление за две деца от семейство или група.)

КАКВО Е ВКЛЮЧЕНО В ЦЕНАТА?

Нощувки — 6 броя — ще живеем в 150-годишна възрожденска къща — архитектурно чудо с огромен двор;
Храна — 4 хранения дневно:
закуска — мекици, бухти, топла баница със сирене, пържени филийки със сладко от горски ягоди. И, задължително, истински планински билков чай;
обяд — топла супа, основно и десерт /лек крем, плодове/;
следобедна закуска — филийки с лютеница, палачинки, плодове. Напитки - айрян, домашна лимонада, топъл билков чай;
вечеря — основно и десерт.

Бележка: В обедната храна включваме месо /нетлъсто пилешко, свинско, телешко/, за вечеря предвиждаме риба или постни храни. Менюто е изготвено от професионалист с дългогодишен опит и е съобразено с особеностите на детското хранене. Приемаме всякакви идеи.

Входни такси в къщи-музеи на Любен и Петко Каравелови, Тодор Каблешков, Димчо Дебелянов, Георги Бенковски, Ослекова къща, Лютова къща;
Беседи от лицензирани екскурзоводи в музеите;
Входни такси и беседа в ,,Копривщица - Просветен център през Възраждането";
Участие в урок по взаимна метода в ,,Жив музей";

Участие в творчески работилници;
Участие в образователни дискусии – ,,Традиции и семейни ценности" ,,Правата на детето и неговите отговорности", ,,Финансова грамотност за деца", ,,Безопасно общуване в Интернет", "Не! На агресията!" , ,,Различни, но заедно", "Вяра в доброто", ,,Професиите" с гост-лектори;
Обучение ,,Първа помощ";
Вход за аквапарк и осигуряване на спасител;
Посещение на ферми с каруци;
Първи уроци по езда;
Първи уроци по народни танци;
Участие в ателие ,,Сръчко" - работа с вълна – изработка на плъсти, с глина и т.н;
Всички материали и помагала;
Децата получават: раница, тениски, шапки, работна книга, сертификат и др.;
Медицинско осигуряване;
Спортен инструктор;
Охрана;
Застраховки: Туристически и Злополука, осигурени от ЗЕАД "Булстрад живот ВИГ".
Транспорт: гр. София — гр.Копривщица и обратно.

https://www.azsambulgarche.com

Hatshepsut

В деня на християнското семейство се замислям за духовния разпад, за ценностите, които се позагубиха с времето, за това, от което доброволно се отказахме или позволихме да се случи. Как стана така, че хората започнаха да се вълнуват повече от черните петъци, отколкото от светлите празници? Къде се скъса нишката, къде изчезна топлината, защо се разпаднаха толкова много семейсва? Изгубихме ли се нейде по пътя?

Помня детството ми - онова босо и мокро детство, в което празниците ни събираха цялата родà. Всеки приготвяше по нещо и заедно препълвахме трапезата с чудесии. В семействата имаше по две, по три деца и никой не ги наричаше домашни любимци. Бяхме деца, естествено обичащи, изгаряни от любопитство и жажда за знания, имахме вяра, имахме търпението и възпитанието, че с труд можем да постигнем всичко. Имахме доверие, възпитаха ни в благородство, дадоха ни любов, научиха ни да носим отговорност.

Помня как се строеха къщите в родната ни Копривщица - всички заедно - докато се стигне до знамето на покрива. Празник беше всеки нов дом, празник беше раждането на всяко дете в многолюдните семейства. И радост, безгранична радост и любов!
Това помня и това разказвам на децата и виждам как грейват очите им! :) Бъдете здрави и намирайте начини да ги будите, да ги усмихвате, да ги радвате.
Идват чудни деца, нека ги следваме с обич!
Това са новите деца! Зарадвайте им се и ги благословете! :)
А ние продължаваме нататък. Обявихме датите за лагера за догодина:

13.07. - 19.07.2020 г
10.08. - 16.08.2020 г

И отново половината места са заети! Благодарим на родителите, които ни се довериха и избраха това малко по-различно лятно преживяване за децата си! Благодарим на децата им, които греят за нас! :)

(от фейсбук-страницата на Възрожденско училище "Аз съм Българче")