• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

08 April 2020, 11:48:39

Login with username, password and session length

Theme Select

Members
Stats
  • Total Posts: 13076
  • Total Topics: 1237
  • Online Today: 70
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 29
Total: 29

Тема посветена на БОРБАТА

Started by Шишман, 07 November 2019, 10:54:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Шишман

В сферата на любопитното: борбите на Дан Колов с други български борци.

По време на кариерата си в кеча легендарният български борец Дан Колов се бори с пет други български борци в официални срещи. Резултатите от въпросните борби:

= 12-ти март 1918 г. в Лакауана, щата Ню Йорк: губи от Джордж Томпсън;
= 21-ви април 1926 г. в Джаксън, щата Мисисипи: побеждава Борис Димитров;
= *11-ти октомври 1926 г. в Грийнвил, щата Мисисипи: побеждава Борис Димитров;
= 28-ми октомври 1926 г. в Язу Сити, щата Мисисипи: побеждава Борис Димитров;
= 12-ти ноември 1930 г. в Устър, щата Масачузетс: губи от Борис Димитров;
= 1-ви август 1932 г. в Сакраменто, щата Калифорния: бори се с Никола Велков, но резултатът не е известен (към момента);
= 20-ти октомври 1932 г. в Санта Роза, щата Калифорния: побеждава Никола Велков;
= 8-ми септември 1935 г. в София, България: побеждава Петър Ферещанов;
= 14-ти юни 1936 г. в Стара Загора, България: побеждава Тодор Банков;
= 27-ми февруари 1937 г. в Сент Етиен, Франция: побеждава Тодор Банков.

* На същия ден Колов трябва да се бори и с Хари Стоев, но Стоев не се появява за борбата, въпреки че е в града по това време.

image uploader

Panzerfaust

Шишмане, гледал ли си кеч от онова време?

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 13 March 2020, 11:34:48Шишмане, гледал ли си кеч от онова време?
Да гледал съм, гледал съм и от 90-те.

Panzerfaust

13 March 2020, 16:43:42 #18 Last Edit: 13 March 2020, 22:07:18 by Panzerfaust Reason: Корекция на линка
Ако беше гледал наистина, щеше да знаеш, че кечът през 30-те е почти същия цирк като сегашния. И аз се изненадах, но се оказа театро. Това не омаловажава качествата на Дан Колов като атлет, той има и схватки извън кеча и се e доказал като борец, но нещата не са така, както си ги мислим. То и Мирослав Бърняшев е атлет иначе. Кечът още в началото на ХХ в. става голяма индустрия и много пари.
Ето мач от 30-те години на един от главните "конкуренти" на Дан Колов. Сам прецени колко е истински.

Jim Londos vs George Zaharias

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 13 March 2020, 16:43:42Ако беше гледал наистина, щеше да знаеш, че кечът през 30-те е почти същият цирк като сегашния. И аз се изненадах, но се оказа театро. Това не омаловажава качествата на Дан Колов като атлет, той има и схватки извън кеча и се доказал като борец, но нещата не са така, както си ги мислим. То и Мирослав Бърняшев е атлет иначе. Кечът още в началото на ХХ в. става голяма индустрия и много пари.
Ето мач от 30-те години на един от главните "конкуренти" на Дан Колов. Само прецени колко е истински.
https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=f6wGdZy0UzQ&noapp=1&client=mv-google&fbclid=IwAR05nGmNTN3bIWQmCPYO4TM4TxJTO8tDjk_Re2vofq_UMzRPZ2ZDNUug1ms&app=desktop
Хенри Форд пише в книгата си за евреите: как са развалили борбата и каква корупция е имало. Обаче не е била същата, като тия глупости дето са днеска.

Шишман

Легендарният български борец Дан Колов на корицата на френското спортно списание ,,Мач". 13-ти февруари 1934 г.

Шишман

Изключително редки видео кадри: Как Дан Колов загуби европейската титла по кеч.

Точно преди 83 години, на 22-ри март 1937 г., българинът Дан Колов се бори с португалеца Ал Перейра в Париж. Борбата им е за европейската титла по кеч в тежка категория, която по това време е притежание на Колов. В следното видео виждаме последните 30 секунди от срещата.

Както се вижда във видеото, Колов губи основно заради т. нар. flying tackle, с който Перейра го удря няколко пъти. Въпросното футболно движение е въведено в кеча от Гус Соненбърг, който всъщност е протеже на Дан Колов.

Колов и Перейра се борят още три пъти след това. Първо в Бордо завършват наравно и после Колов побеждава Перейра както в София, така и в Париж, и по този начин Колов отново става европейски шампион.   

https://streamable.com/ajnyh?fbclid=IwAR3kb2UOSkVuQypg0e350x_eEy001nO5P7hZ0mysIrbcODRj3X5yGSaqFs0

Panzerfaust

Колкото повече кадри гледам от тогавашния кеч, толкова повече се чувствам като дете, на което са казали, че Дядо Коледа не съществува. А някога наивно си представях това нещо като напълно свободни боеве, нещо като днешния ММА.

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 26 March 2020, 06:03:42Колкото повече кадри гледам от тогавашния кеч, толкова повече се чувствам като дете, на което са казали, че Дядо Коледа не съществува. А някога наивно си представях това нещо като напълно свободни боеве, нещо като днешния ММА.
То и днешният ММА е нагласен, особено УФЦ. На запад всичко е далавера.