• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

09 August 2020, 23:50:14

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
11154 Posts

Шишман
2950 Posts

Лина
519 Posts

Panzerfaust
507 Posts

Long time ago
502 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 16568
  • Total Topics: 1276
  • Online Today: 45
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 26
Total: 27

Православни мъдрости

Started by Шишман, 21 September 2019, 12:12:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Шишман

"Страни от еретик, след като го посъветваш веднъж и дваж, знаейки, че такъв човек се е извратил и греши, като сам осъжда себе си" (Тит 3:10-11). "Бягай от такива" (1Тим. 6:5).

-------------------------------
"Делата на плътта са известни; те са: прелюбодейство, блудство, нечистота, разпътство, идолослужение, магии, вражди, свади, ревнувания, гняв, разпри, разногласия, (съблазни,) ереси, завист, убийства, пиянство, срамни гощавки и други такива; отнапред ви казвам, както и по-преди ви казах, че, които вършат това, няма да наследят царството Божие" (Гал 5:19-21).

Шишман

Шишман

Шишман

"Ето, стоя пред вратата и хлопам: ако някой чуе гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене. На оногова, който побеждава, ще дам да седне с Мене на Моя престол, както и Аз победих и седнах с Отца Си на Неговия престол."

Откровение (3:20-21)

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Когато лъжеш, лъжеш Бога; когато крадеш, крадеш от Бога; когато чувстваш омраза към някого, мразиш Бога; когато не почиташ родителите си, не почиташ Бога; когато завиждаш, завиждаш на Бог; когато пропуснеш просбите на сиромаха, пропускаш да се отблагодариш Богу; когато замислиш зло, извършваш зло спрямо Бога.

св. Николай Велимирович 

Шишман

Когато ние правим всичко, което зависи от нас, тогава получаваме в изобилие и Божията помощ.

св. Йоан Златоуст

Шишман

Преподобни Мойсей Мурин - бивша страшен разбойник, станал монах в последствие.

"Пръв наш дълг е да не осъждаме ближния" – казал той. "Който чувства тежестта на греховете си, той не гледа греховете на ближния". "Не прави никому зло и против никого не мисли зло в сърцето си". "Не презирай тогова, който върши зло, не общувай с човек, който вреди на своя ближен, и не се радвай с оногова, който прави зло другиму. Не укорявай никого, но казвай: Бог знае всекиго! Не се съгласявай с клеветника, не се забавлявай с неговото злоречие, но и не питай омраза към оногова, който хули ближния! Ето що значи да не осъждаме, според Писанието: Не съдете, за да не бъдете съдени!"   

Шишман

Аз повече няма да ходя на църква!

Млад човек се приближил до свещеника и казал:
- Аз повече няма да ходя на църква!
Свещеникът попитал:
- Защо?

Младият човек отговорил:
- Аз видях как сестра говореше лошо с друга сестра, някои присъстващи гледат в своите телефони по време на службата, и това са няколко момента, които аз забелязах...
Свещеникът казал:
- Добре, но преди да си отидеш, ми направи услуга: вземи пълна чаша с вода и три пъти се разходи в черквата, като не разлееш нито една капка на пода. След това излез от Църквата, ако искаш.

Младият момък помислил, че това е твърде лесно. И той три пъти обиколил наоколо, както го помолил свещеникът. Когато приключил, казал на свещеника, че всичко е готово. А свещеникът попитал:
- Когато ти вървеше в църквата, видя ли как сестра говореше лошо за друга сестра?

Момъкът отговорил:
- Не.
- Видя ли как някой гледаше в своя телефон?
- Не.
- Знаеш ли защо?
- Не.
- Ти беше съсредоточен в чашата, за да се убедиш, че няма да я обърнеш и няма да разлееш вода.

Същото се случва с нашия живот. Когато нашето внимание е съсредоточено в нашия Господ Иисус Христос, ние нямаме време да виждаме грешките на другите хора.   

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Similar topics (2)