• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 May 2020, 16:33:29

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10615 Posts

Шишман
1907 Posts

Panzerfaust
331 Posts

Лина
288 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 14031
  • Total Topics: 1246
  • Online Today: 54
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 48
Total: 48

Православни мъдрости

Started by Шишман, 21 September 2019, 12:12:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

МЪДРО И УМНО
Някои ми казват, че негодуват, понеже виждат много нередности в  Църквата, а аз им отговарям: Ако попи­таш някоя муха дали тук наоколо  има цветя, ще отговори: ,,Не знам, там, долу в дерето има консервни  кутии, тор, нечисто­тии", и ще ти изреди всички мръсотии, върху които е  кацала. Обаче, ако попиташ една пчела дали е видяла някоя нечисто­тия  наоколо, ще ти отговори: ,,Нечистотия ли? Не съм видяла такова нещо; тук  мястото е пълно с миризливи цветя", и ще ти изброи един куп градински  и полски цветя. Значи мухата знае само къде има нечистотии, а пчелата  знае, че ей там има една лилия, по-нататък – зюмбюл и т.н.
Доколкото съм разбрал, някои хора приличат на пчелата, а други – на  мухата. Подобните на мухата във всяко нещо тър­сят да намерят лошото и  се занимават с него. Те не виждат никъде нищо добро. А подобните на  пчелата търсят навсякъде да намерят нещо добро. Повреденият човек мисли  по повре­ден начин, възприема всичко ,,отляво", всичко вижда наопаки. А  който има добри помисли, каквото и да види, каквото и да му кажеш, ще го  възприеме с добър помисъл. Който има добри помисли, вижда всичко добро.
св. Паисий Светогорец 

___________________________________________________________________________________

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

29 March 2020, 18:24:21 #230 Last Edit: 29 March 2020, 18:26:01 by Шишман

Шишман

Шишман

Желанието на Бога да ви спаси е неизмеримо по-голямо от стремежа на врага да ви погуби.

Св.Никодим Светогорец   

Шишман

Колкото повече злите дела пускат корени в хората, толкова повече ще ги сполетяват и бедствията. И колкото повече бедствия ги връхлитат, толкова повече злини ще вършат. Вместо да се покаят, те ще се озлобяват против Бога.

св. Нил Мироточиви 

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

10 April 2020, 17:11:56 #239 Last Edit: 10 April 2020, 18:12:21 by Hatshepsut

Similar topics (2)