• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 May 2020, 00:40:45

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
10611 Posts

Шишман
1895 Posts

Panzerfaust
331 Posts

Лина
288 Posts

Theme Select

thumbnail
Members
Stats
  • Total Posts: 14013
  • Total Topics: 1245
  • Online Today: 34
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 33
Total: 34

Православни мъдрости

Started by Шишман, 21 September 2019, 12:12:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

06 February 2020, 09:29:52 #108 Last Edit: 06 February 2020, 14:18:27 by Hatshepsut
ПОНЕЖЕ НЯКОИ ВСЕ ЕМЕН РАЙ ИСКАТ, ТЪРСЯТ И ОБЕЩАВАТ.
Та не си губете времето да чакате или търсите този рай на тази земя. Който и които ви го обещават, просто ви лъжат.

Шишман

Учителка разказвала в клас история за лайнер, претърпял корабокрушение:
"... На кораба имало съпружеска двойка, която успяла да се добере до спасителна лодка, но за нещастие в нея имало само едно място. Изведнъж мъжът избутал жената и се качил сам в лодката. А жената, стояща пред лицето на смъртта, извикала към него за последно..."

Тук учителката спряла да разказва.
"Вие как мислите, - попитала тя,- какви били нейните последни думи?"

Повечето ученици веднага отговорили:
"Мразя те!" или "Колко сляпа съм била!"

Тук учителката забелязала едно момче, което седяло и през цялото време мълчало.
"А ти как мислиш? Какво казала жената?"
"Аз мисля, че тя казала:
Погрижи се за детето ни!"
Учителката се учудила:
"Ти знаеш тази история?!"
"Не, просто същото нещо казала майка ми на моя баща точно преди да умре." - повдигнало рамене момчето.
Учителката се просълзила и казала: "Правилно"

И така, корабът потънал. Мъжът се завърнал вкъщи и в самота отгледал дъщеря си.
След много години, когато и него вече го нямало на този свят, преглеждайки вещите му, дъщеря му намерила неговия дневник, в който прочела следното:
"Когато предприехме това пътуване, тя имаше страшна диагноза. Оставаше и малко време живот...
Боже! Как исках тогава вместо нея аз да потъна в океана, но заради дъщеря ни не биваше! Наложи се да я оставя!"

С това историята завършила. Класът мълчал. Учителката прочела в детските очи, че разказът дълбоко ги разтърсил и те в този ден за първи път разбрали, че зад външно доброто поведение не винаги стои добро, и зад видимо лошите постъпки не винаги стои предателство.

Ето защо никога не бива да съдим за хората прибързано. Ние навярно много неща не знаем за тях...

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

ПРИТЧА - ПЛАНЪТ НА БОГ

Аз: Боже, може ли да те попитам нещо?
Бог: Разбира се.
Аз: Защо позволи днес да ми се случат толкова много лоши неща?
Бог: Какво имаш в предвид?
Аз: Ами, събудих се късно и закъснях за работа.
Бог: Да.
Аз: Колата ми запали след цяла вечност.
Бог: Добре.
Аз: На обяд ми объркаха сандвича и трябваше да чакам.
Бог: Да.
Аз: По пътя за дома батерията на телефона ми падна точно когато ми звъннаха, а имах важен разговор.
Бог: Добре.
Аз: И като връх на всичко това, когато се прибрах исках само да си накисна краката в новата си вана за масаж, но тя не работеше! Днес нищо не беше както трябва! Защо се случи така?
Бог: Сега ще ти обясня. Сутринта в работата ти мина един човек, който щеше да те въвлече в една негова идея, от която всички щяхте да загубите. Затова те оставих да спиш повече, а през това време този човек вече си бе заминал.
Аз (смирено): О-о-о.
Бог: Не позволих колата ти да запали, защото имаше пиян шофьор на пътя ти, и той щеше да те удари, ако ти беше излязъл на пътя.
Аз: (засрамен) Разбирам...
Бог: Една от съставките в първия сандвич беше развалена и ти щеше да се разболееш, ако го беше изял, И затова беше по-добре да изчакаш да направят сандвич с нови продукти.
Аз (смутен): Благодаря ти, Боже...
Бог: Телефонът ти се развали, защото човекът, който ти се обаждаше щеше да свидетелства фалшиво за твоите думи в този разговор, а Аз не исках дори да говориш с него, за да бъдеш защитен.
Аз (нежно): Ясно, Боже.
Бог: О, и тази вана за масаж, тя щеше да даде на късо и щеше да повреди цялата инсталация в дома ти. Не мисля, че искаш да стоиш на тъмно.
Аз: Съжалявам, Боже.
Бог: Не съжалявай, просто се научи да ми се доверяваш във всичко – в доброто и в това, което не ти се струва добро на пръв поглед.
Аз: Ще ти се доверя.
Бог: Но и ти обмисляй внимателно своите стъпки и вземай правилните решения, когато се налага. А аз винаги съм до теб и ще ти помагам. И не се съмнявай, че моят план за твоя ден е винаги по-добър от твоя.

Шишман

Шишман

08 February 2020, 11:30:15 #115 Last Edit: 09 February 2020, 15:00:43 by Hatshepsut

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Similar topics (2)