• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Other Sections

Welcome to Guest. Please login or sign up.

23 January 2021, 15:17:30

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12229 Posts

Шишман
4146 Posts

Panzerfaust
666 Posts

Лина
650 Posts

sekirata
264 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 19364
  • Total Topics: 1318
  • Online Today: 64
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 51
Total: 52

Българщина и вяра

Started by Шишман, 18 September 2019, 20:50:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

Шишман

Кръстоносец !
Така са ги наричали, някога по време на освободителните борби. Без кръстоносец не става работата.

Шишман

ДИМИТЪР СПАСОВ

Луда глава, но голям родолюбец и турце-мразец. Десетилетия по-късно в с. Баня - Панагюрско се ражда още една луда глава - Ангел Вранчев. Това е новият поп Груйо - Бански.  Вече, около 15 години Ангел играе вдъхновено и безупречно ролята на своя съселянин. Поздрави за г-н Вранчев! Светла памет на героя от Априлското въстание ПОП ГРУЙО!

Шишман

Четници и кръстоносец: без вяра и кръст не е ставало, не става и няма и да става.

FELDMARSCHALL

14 January 2021, 20:35:15 #125 Last Edit: 16 January 2021, 18:43:26 by Лина
Quote from: Шишман on 13 January 2021, 21:56:15ДИМИТЪР СПАСОВ

Луда глава, но голям родолюбец и турце-мразец. Десетилетия по-късно в с. Баня - Панагюрско се ражда още една луда глава - Ангел Вранчев. Това е новият поп Груйо - Бански.  Вече, около 15 години Ангел играе вдъхновено и безупречно ролята на своя съселянин. Поздрави за г-н Вранчев! Светла памет на героя от Априлското въстание ПОП ГРУЙО!

Тоя охранения вляво с очилата е четник та дрънка...гони Де(бе)лян Пеевски на килограми! :lol:
В тая кондиция ако се преселим с машина на времето през 19 век/началото на 20ти,  нямаше да издържи и 10 минути в една българска чета подгонена от турски потери, гръцки андарти или сръбски части в Македония. Щяха просто да го изоставят да се оправя сам. :judge:
Не може да се показваш в такъв вид и да се излагаш, контрастирайки с останалите на снимката. Като свали едно 15-20кг. тогава да се прави на четник. :laugh:

Шишман

Лина

16 January 2021, 18:48:27 #127 Last Edit: 16 January 2021, 18:58:19 by Лина
FELDMARSCHALL, доста цинично, а? Не е хубаво да пишеш така за хората. Ми, нали трябва да участва някой в тези възстановки. Точно като Мишока си, той така нахрани една жена, що играела мъж на такова мероприятие?! Ми, като няма достатъчно хора във въпросното село/читалище и пр. ще участва всеки желаещ, ясно е!

пп Една дума съм ти изтрила, няма как

Шишман

Quote from: Лина on 16 January 2021, 18:48:27Точно като Мишока си, той така нахрани една жена, ще играела мъж на такова мероприятие?!
пп Една дума съм ти изтрила, няма как
Лина не се сърди но не си разбрала. Българщината си има неписани закони. И поред тия закони жена да се облича в мъжки дрехи е голямо престъпление и нарушение. Тая за която става дума е към " Традиция" а за тях знаем кой ги създаде и защо, за тях е нормално подобно антибългарко изпълнение.

Шишман

Българин без вяра не бива " Човек без вяра не струва " - Левски

FELDMARSCHALL

Според мен дори за масовка не е редно да се появяваш в такъв вид.

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 16 January 2021, 22:09:33Според мен дори за масовка не е редно да се появяваш в такъв вид.
Всеки си има мнение и решава сам за себе си. На мене и на много българи така ни харесва.

Шишман

ЧУДОТО
Патриарх Евтимий е осъден на смърт от злодеят турският  султан ! Когато палачът замахва : ръцете му се вкаменяват и присъдата не е изпълнена, заменена е  с заточение.

Шишман

Българщина без вяра не струва, а и няма !
от турска поганска звярска невярност!