• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Guest. Please login or sign up.

05 March 2021, 09:50:37

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12460 Posts

Шишман
4426 Posts

Panzerfaust
732 Posts

Лина
673 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 20027
  • Total Topics: 1323
  • Online Today: 116
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 58
Total: 59

Българщина и вяра

Started by Шишман, 18 September 2019, 20:50:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hatshepsut

Quote from: Боѧн-Енравота on 30 December 2020, 15:54:07Българите, които са ставали мюсюлмани, католици и пр. са били изключения, и след това са започвали да живеят отделно от българския народ.

При мюсюлманите капсулирането е било по-ясно изразено, докато католиците не са загубвали българското си самосъзнание.
Да си припомним Чипровското въстание от 1688г., което е свидетелсво за будния дух и родолюбието на българите-католици.
След потушаването на въстанието Чипровските българи-католици се преселват в Банат, като запазват българското си самосъзнание. Част от тях се завръщат в България след Освобождението 1878г. Аз самият не познавам българи-католици, но не мисля, че те се чувстват като нещо отделно от останалите българи.

Panzerfaust

Аз познавам българи-католици от Раковски, Русе и Пловдив и мога да кажа, че са добри българи.
Иначе има и силно религиозни православни цигани. Познавам също и циганин поп. Не смятам, че православен циганин е нещо по-добро от българин неправославен.

Hatshepsut

В стария форум имаше няколко католици, ако някой от тях или пък някой друг католик се регистрира във форума, ще получим информация от първа ръка.
Аз не съм забелязал някаква разлика спрямо другите потребители, ако не бяха заявили че са католици, едва ли някой би го усетил.

Шишман

31 December 2020, 17:56:44 #108 Last Edit: 31 December 2020, 18:00:24 by Шишман
Quote from: Panzerfaust on 31 December 2020, 13:54:30Аз познавам българи-католици от Раковски, Русе и Пловдив и мога да кажа, че са добри българи.
Иначе има и силно религиозни православни цигани. Познавам също и циганин поп. Не смятам, че православен циганин е нещо по-добро от българин неправославен.
Отделното изключение не променя общата картина.

Quote from: Hatshepsut on 31 December 2020, 17:40:28В стария форум имаше няколко католици, ако някой от тях или пък някой друг католик се регистрира във форума, ще получим информация от първа ръка.
Аз не съм забелязал някаква разлика спрямо другите потребители, ако не бяха заявили че са католици, едва ли някой би го усетил.
Тука е малко сложно. Работата е там, че малко от самите православни българи са истински и добри родолюбци, камо ли тия от други изповедания. Все  пак ,  това са 70г.  безродие ! Самото ни родолюбие от 4-5г. има някакви основи и то за сега не очертани добре и не напълно ясни. Така че е трудно за сега за когото и да е :да бъде добър българин, не само за католиците или други. Нещата обаче се развиват доста добре и до около 5г. предполагам всичко ще е подредено.

Шишман

ЧНГ на родолюбците

Шишман

Шишман

Йорданов ден по български.

Шишман

Шишман

ХОРО ИМАШЕ НАПУК НА МЕРКИТЕ
Само да не стане "удавник и за сламка се хваща".
Иначе обичаят е добър: и е добре да се разпростре по цялата страна.  Някои хора обаче прекаляват с врявата около това хоро, а други го оскверниха с окултно-езическите си глупости по американско-холивудски образец. А иначе българщината не започва, нито свършва с това хоро. Кметът е постъпил добре, политиците да вземат пример от него.

Кметът на Калофер отсече: Мъжко хоро ще има, ще платя глобата!
Традиционното хоро в Калофер на Богоявление ще се състои и няма кой да спре
гражданите да изпълнят ритуала. Това заяви кметът на града Румен Стоянов за Bulgaria ON AIR.
,,Готов съм дори да ме глобят. Аз не съм човекът, който може да ги спре, но съм човекът, който да им помага. Този празник е общественозначим за цяла България", изтъкна градоначалникът.

Panzerfaust

Аз също бях да има хоро! Браво на кмета! Не е стара традиция, но е хубава.

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 06 January 2021, 21:31:42Аз също бях да има хоро! Браво на кмета! Не е стара традиция, но е хубава.
Ми на около 200г.е . Какво, като не е стар обичай? Гледам беше възприет последните 10г. в почти цялата  страна, което е много-добре

Шишман

Шишман

Православен българин - юнак   

Шишман

С НАМИ БОГ !   

FELDMARSCHALL

Традициите са си традиции, но все пак трябва да се спазват противоепидемичните мерки, за да няма страдания после...
Тоя юнак на снимката прилича на младия Бойко Борисов. :lol:  :judge: