• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

19 September 2020, 21:35:09

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
11466 Posts

Шишман
3210 Posts

Лина
559 Posts

Panzerfaust
525 Posts

Long time ago
503 Posts

Theme Select

Members
Stats
  • Total Posts: 17212
  • Total Topics: 1282
  • Online Today: 78
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 44
Total: 44

Българският нож

Started by Шишман, 23 August 2019, 15:54:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Всеки маж българин трябва да има традиционен български нож. Това важи още повече за наричащите се националисти. Та националистите да вземат пример от нас родолюбците, понеже имаме вече не по един, а по няколко такива ножа.

Шишман

Четнически нож, не че каракулака е по-добър от камата, но е баш и български. 

Шишман

Шишман

Помня че преди време Фелдмаршала се беше снимал  някакви ножове. Но не бяха правилните.
Ето ги правилните български ножове, да се снима другият път с такива.

Шишман

16 May 2020, 09:17:52 #34 Last Edit: 16 May 2020, 09:18:23 by Hatshepsut
Айде на хубавите ножове

Шишман

Хайдушка кама.Изработена с техниката метална пластика /златарско коване/.

Шишман

Българският националист, трябва да има задължително: не само българска носия, но характерен български нож.

FELDMARSCHALL

В olx-a (продавалника) съм виждал много подобни, ама май са някакви реплики и/или добри ментета, което се подразбира и от цената на повечето (хората гледат да се отърват колкото да вземат някои лев лъжейки за оригиналността им). Та колко е реалната цена на тези показани от Мишока ?

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 09 June 2020, 00:39:00В olx-a (продавалника) съм виждал много подобни, ама май са някакви реплики и/или добри ментета, което се подразбира и от цената на повечето (хората гледат да се отърват колкото да вземат някои лев лъжейки за оригиналността им). Та колко е реалната цена на тези показани от Мишока ?
Е то сички ново-делки се водят реплики - лошо няма. Ментета е малко трудно да се каже, просто различно качество. Тоя точно е на добър майстор, от който имам такъв нож и цената му беше 50 лв. което е евтино за такъв майстор. Камите му са около 400л. но и струват и са много добри.

Panzerfaust

От това, което съм виждал, оръжията на Работилница за исторически реконструкции и възстановки "Технитар" са добри и ползват автентични технологии.

Шишман

Quote from: Panzerfaust on 09 June 2020, 13:41:22От това, което съм виждал, оръжията на Работилница за исторически реконструкции и възстановки "Технитар" са добри и ползват автентични технологии.
То автентичната технология не е по-добра, даже обратното. Дай линк или адрес на тази работилница да видя какво имат.
п.п. поправка: цената на ножа е 250 лева, а не 50, пропуснал съм 2-та, понеже компа ми дава проблеми.

Шишман

17 June 2020, 18:53:42 #41 Last Edit: 17 June 2020, 20:27:18 by Hatshepsut

FELDMARSCHALL

Quote from: Шишман on 12 May 2020, 09:40:28Помня че преди време Фелдмаршала се беше снимал  някакви ножове. Но не бяха правилните.
Ето ги правилните български ножове, да се снима другият път с такива.

Беше български армейски нож с номер, вероятно от ПСВ. Жалко че не мога да ги намеря тия снимки, бяха в двора в къщата ми някъде лятото на 2009г. Голям дЗвер бях тогава ! :judge:  :lol:

П.П. Ножът с канията си го пазя, мога да направя някои снимки тия дни и да ги кача в галерията.

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 17 June 2020, 22:38:56Ножът с канията си го пазя, мога да направя някои снимки тия дни и да ги кача в галерията.
Няма да е зле.

Шишман

Similar topics (2)