• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

20 November 2019, 09:42:38

Login with username, password and session length

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 10815
  • Total Topics: 1180
  • Online Today: 82
  • Online Ever: 296
  • (29 July 2019, 04:32:47)
Users Online
Users: 0
Guests: 98
Total: 98

Второто възраждане!

Started by Шишман, 23 August 2019, 08:15:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Шишман

Възраждането продължава, макар и с леки отклонения.
 free image hosting site

Шишман

Шишман

Възраждането продължава.

Шишман

Българите си искат българщината. Не ги интересуват идеологии и други глупости, искат си своето.
Българско неделно училище в град Милано. Всички са с носии по български, не с униформи по западен образец. Тука отбелязвам че доста деца са от смесени бракове и пак са в носии и са на българско училище.
upload photos online

Шишман

18 October 2019, 17:49:29 #34 Last Edit: 19 October 2019, 14:33:04 by Hatshepsut
Всяко българско семейство, трябва да има народни носии. Когато 20% от българите имат такива дрехи, вярвайте ми страната ще тръгне на добре.

Шишман

Възраждането ни отдавна дразни властта и американските колониални господари-поробители. Преди време САЩ самолети злобно прелетяха над събора на Рожен.
Сега нашите еничари са започнали акция по конфискация на старо оръжие. Удрят тука, но ще му намерят начина да ударят и другаде.
Десетки исторически оръжия са били иззети от членове на Национално дружество ,,Традиция". За акцията на КОС и ГДБОП съобщи ръководството на дружеството, което организира възстановки на исторически събития, пред dariknews.bg.

Според членовете на дружеството действията на органите на реда за били незаконосъобразни, тъй като притежателите на оръжията имат всички необходими документи. Те изтъкнаха и че колекционерските исторически оръжия, които са им били иззети, са освободени от разпоредбите на закона, тъй като са произведени преди 31 декември 1900 г.
https://trafficnews.bg/obshtestvo/bopadzhii-izzeha-vazrozhdenski-orazhiia-nai-stariia-klub-157835/?fbclid=IwAR0NkQ0KXW26dTAzDUoo3E8CC16WSKdR4x6uN_FhN-9pjN50IrcY8jCs0fw
Предполагам го правят по заповед на американските си  господари. Така обаче ще накарат хората само да станат още по-фанатични.  Няма да постигнат нищо освен да засилят почитането на българщината и да усилят възраждането ни

Шишман

БЪЛГАРИТЕ ВИНАГИ СА БИЛИ: консервативни, традиционалисти и ....
Надявам се и за напред да си останем такива !
Наивно, глупаво, даже детинско, но българско и традиционно. Така и трябва да е, така трябва и да бъде  за напред.
 Черешовото топче си е наш обичай и не си го даваме. На мене ми харесва въпреки всичко.
п.п. Бойко сега издирва всичко от този вид, така че да го крият, както през турско. Американците ги е хфанал страха и не знаят какво нареждат на нашите мекерета, които изпълняват всичко послушно и наведени.

free upload site no registration

Panzerfaust

Само дето черешовото топче не е изобщо наше изобретение, а е използвано доста по-рано и на много места. В Първото сръбско въстание 1805 г., 71 години преди нас, сърбите воюват точно с черешови топчета (трешњеви топови), наричани още Караджорджеви топове. А пък немците имат дървени оръдия още ХV в. Румънците от Трансилвания 1848 г. също се бият с такива срещу унгарците. Преди нас са ги използвали и виетнамци и японци. Дори американците по време на Войната за независимост са имали дървени оръдия.
Сръбско черешово топче:

Немско дървено оръдие от ХV в.:

Американско дървено оръдие от Войната за независимост:

Интересна руска статия за дървените оръдия. Има го и нашето черешово топче:
https://pikabu.ru/story/nemnogo_ob_arkhaichnom_ognestrele_derevyannyie_orudiya_4632776

Шишман

Ние си му викаме наше: понеже е имало такова в априлското въстание. После и Вазов го увековечава и така. След като се е ляла  кръв , значи вече е наше, като обичай. Сърби, гърци, китайци и т.н. може да и имат, каквото си искат: нас това не ни интересува. То и с въстаническите и четническите калпаци е така. Правени са по руски и европейски образец но са леко побългарени. От както обаче с такива калпаци на главите се е  ляла кръв - те са си вече български.

Шишман

25 October 2019, 17:48:49 #39 Last Edit: 25 October 2019, 18:06:07 by Шишман
УДАРА СРЕЩУ "ТРАДИЦИЯ ".

Е всъщност удар срещу българщината и започналото на пръв поглед крехко наше възраждане.

За тях "Традиция" и особено ръководството им не са опасни, опасни са членовете на дружеството, както и множеството други организации появили се напоследък: които се водят от чисто българско родолюбие и желание за запазване на обичаите ни.

Конфискуваха антикварни оръжия - собственост на членове на дружество ,,Традиция". Оръжия, които не са опасни за никого. Правят го с цел сплашване и обезкуражаване на родолюбците и така прекратяване на възстановки, чествания, отдаване на почин на загинали народни юнаци, на въстания и събития важни в нашата история. Това, което обаче е истинската цел на МВР е, че тези оръжия и хората в униформи на опълченци , четници, хайдути и въстаници много дразнят същата онази безродна олигархия, която осакати, разсипа държавата ни и ограби всичко и всички , която проповядва глупости от рода на евро-атлантизъм , европеизъм, нео-либерализъм, извратеност и неща от този род. Която лепи етикета ,,цивилизационен избор" на националното предателство, която мечтае  да изхвърли българщината от душите на българите и да я замени с меко казано съмнителни западни ценности . Отнемат старите оръжия на тези родолюбци, защото те са на първата линия  във възраждането, защитата на българщината  и отстояването на всичко родно и нормално.
 Ще има и други удари в това няма съмнение. Сега се чудят как с някакъв закон , ако може да забранят нароните носии и четническо- въстаническите униформи. Просто това второ възраждане , българщината, и родолюбието им развалят съня и не могат да ги търпят.

Надявам се да не пречупят родолюбците и възраждането ни, а така само да го заздравят и калят за предстоящите битки със злото.
how to upload pics

Шишман

Шишман

Българщината за сега успя да устои на медийното облъчване и тежките удари и даже започна да се възражда. Може да се каже че голямото отстъпление спря.

Hatshepsut

Всъщност горната снимка е изрязана, ето пълния вариант:

:smile-1:

Шишман

СИЛАТА НА БЪЛГАРЩИНАТА.
 Силата и е в това че у всеки от нас и не се знае, кога ще се обърнем към нея. Ставало е много пъти и ще става още много. Стихотворението е наистина добро и си струва да се прочете.
От двадесет години съм в чужбина.
Тук бизнесът ми никак не е лош.
Пари печеля колкото дузина.
Работя здраво, не през куп за грош.

Забравих за родината си мила
в стремежа си да стана по-богат.
Жената, дето беше ме родила,
отдавна вече е на оня свят.

Баща си не познавам, бил битанка.
Издъхнал във Врачанския затвор.
За пустите пари ограбил банка.
Намушкали го с нож в пиянски спор.

Ожених се. Родиха се децата.
Животът ни във времето е миг.
Живеех като чужденец там в щата,
ругаех все на български език.

Жена ми бе добра американка.
Жена такава си е чист късмет.
Обичаше ме, беше моя сянка.
В дома ни имаше уют и ред.

Гордеех се с две сладки дъщерички,
с прекрасен син, с приятели добри.
Наричаха ме Българина всички,
щастлив, усмихнат, будех се в зори.

Така живеех в радост и богато,
животът ми сервираше десерт,
до паметния божи ден, когато
жената ме заведе на концерт.

Дочула, че и български артисти
участват в музикалното турне
и пожелала с помисли най-чисти
да ме зарадва мъничко поне.

Завесата се вдигна. Писна гайда.
Заудря тъпан. Нещо в мен се сви.
И като лъв, завърнал се сред прайда,
аз гледах как хорото се изви.

Напет гайдар засвири ръченица.
Кръвта ми като луда заигра.
Понесоха се момък и девица.
Родината в душата ми изгря.

България с играта е прочута.
Той скачаше напред като елен.
Тя ситнеше назад като кошута.
Усещах как вулкан бушува в мен.

Видях Балкана, родната си къща,
нахлу в разтворените ми гърди
природата омайна, вездесъща
и сякаш че отново се родих.

Сълзите бликаха сами в очите.
Аха, да заридая чак на глас!
Треперех като лист пред красотите!
България тук виждах само аз.

Разтапях се в усмивката на мама,
бях пак безгрижно весело дете
и радост като океан голяма
усещах как в душата ми расте.

Жената гледаше ме с изненада,
но можеше ли тя да разбере,
за българското в този щат аз страдах,
едва сега го проумях добре.

България е майката светица,
родината най-свидна на света!
Тогава българската ръченица
пред мене бъдещето начерта.

Видях се като старец белобради,
завърнал се при родния Балкан,
там с внуци палави дърво да сади.
Да, знам, че ще се сбъдне моят блян!

Шишман

Quote from: Hatshepsut on 03 November 2019, 12:36:30Всъщност горната снимка е изрязана, ето пълния вариант:

:smile-1:
Благодаря за пълният вариант на снимката.