• Welcome to Български Националистически Форум.

The best topic

*

Total votes: : 1

Last post: 22 April 2022, 17:04:55
Re: България, заснета с дрон by Panzerfaust

Нов дизайн на Форума (SMF 2.1)

Started by Hatshepsut, 01 August 2018, 07:38:06

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HatshepsutTopic starter

С обновлението на форумния софтуер до версия SMF 2.1 RC4 реших да обновя и визията на форума.
Новият шаблон Purple Sky е създаден от мен чрез редакция на стандартния шаблон.
Надявам се новата визия да се хареса на регистрираните потребители и гостите на форума  :smile-1:

Ето един скрийншот, за протокола:

Click  :arrow: 

FELDMARSCHALL

Тоя розов цвят не е ли малко джендърски ? :judge:
Как мога да променя фоновия цвят на форума ?

HatshepsutTopic starter

QuoteТоя розов цвят не е ли малко джендърски ? :judge:
Как мога да променя фоновия цвят на форума ?

Може да превключиш на стандартния шаблон SMF Default Theme.
Можеш да го направиш от потребителския си профил, в секцията Look and Layout.
Другият начин е от десния панел, в блока 'Theme Selector' избираш "SMF Default Theme" и слагаш отметка на Permanent.

Иначе за новия шаблон - в него няма розов цвят и не е възможно да има, просто защото розовият цвят ми е антипатичен  :smile-1:

Може би имаш предвид цвета на заглавните ленти, но той е пурпурен, а не розов:

https://www.color-hex.com/color/830f56

Цвета на фона (бекграунда) също не е розов, а светловиолетов:

https://www.colorhexa.com/dfd2e3

HatshepsutTopic starter

Редактирах новия шаблон, като замених пурпурния цвят с "пепел от рози".
Логично името на модифицирания шаблон е Rose Ashes, този път се надявам на положителни отзиви  :smile-1:

Ето и скрийншот:

Това ще бъде уникалния дизайн на нашия форум.
Бях решил да чакам някой готов шаблон, но се отказах от този вариант.
Вече съм изпробвал няколко готови шаблона както тук, така и на стария форум, но тези опити неизменно завършваха с разочарование. Предпочитам дизайна на форума да е мое дело   :azn: 

HatshepsutTopic starter

Quote from: Panzerfaust on 23 February 2020, 02:42:27Защо когато разглеждам Списъка на потребителите и ги подредя по брой публикации, ми излизат само потребителите с публикации над четиридесет и няколко, а при останалите нищо? В старият форум ми излизаха всички, дори да са само с една публикация.

Проблемът е вече отстранен, сега всички потребители с поне 1 постинг се отразяват правилно в списъка  :dance:

HatshepsutTopic starter

Създадох нов шаблон - Maroon, той прилича донякъде на основния шаблон Rose Ashes
Идеята я заимствах от една цветова схема (палитра), която намерих в интернет:

https://www.color-hex.com/color-palette/86271

Може да го изпробвате, като го изберете в потребителските си профили (секцията 'Look and Layout'), или от блока 'Theme Selector' в десния панел.

Ето един скрийншот, за да добиете представа:

HatshepsutTopic starter

И двата шаблона - Maroon и Rose Ashes са валидни и поддържани от мен на 100%, във всеки един момент може да превключите и да смените актуалния шаблон.
Аз също ще ги сменям от време на време :)

FELDMARSCHALL

Отгоре зад надписа "Български националистически форум" се появи някакъв символ, който много прилича на тоя, с който изобразяват коронавируса. Странна работа... :whistle:

HatshepsutTopic starter

Quote from: FELDMARSCHALL on 08 October 2021, 00:35:18Отгоре зад надписа "Български националистически форум" се появи някакъв символ, който много прилича на тоя, с който изобразяват коронавируса. Странна работа... :whistle:

Не е корона-вируса, а е икона, изобразяваща слънце. Аз съм го добавил, разбира се  :smile-1:

https://fontawesome.com/v5.15/icons/sun?style=solid

FELDMARSCHALL

Аха, добре. Ама наистина на някои места съм виждал символ много подобен, с който обозначават коронавируса, например на летища. :judge:

HatshepsutTopic starter

Направих някои промени в изгледа на форума:

- броя на темите в една страница от списъка в един раздел (Message Index) е увеличен от 20 на 32
- броя на постингите в една страница на тема е увеличен от 15 на 16
- ако една тема има по-малко от 32 постинга, може да отворите всички постинги наведнъж и да ги прочетете само в една страница. За целта използвайте бутона "All" в списъка със страниците на темата, ще го видите като 1,2,All
Имайте предвид обаче, че ако постингите в темата са големи, или в тях има много снимки и видеоклипове, зареждането им наведнъж ще стане много бавно.
- броя на потребителите в една страница от списъка с членовете на форума (Memberlist) и списъка с онлайн потребителите (Who's online list) е увеличен от 30 на 32

HatshepsutTopic starter

Шаблонът Maroon е модифициран, като акцентът е вече върху различни нюанси на зеления и червения цвят:

И друг път съм правил опити да направя шаблон с български облик, т.е. с преобладаващи зелени и червени цветове, но мисля, че сега наистина се получи нещо хубаво  :azn:

Ето и палитрата на шаблона:

Primary color: #4f0205 (Maroon) buttons, links hover, board names
Secondary color: default (orange)
#146450 categories, footer
#ded6db gradient start, to end #ffffff
#d1e4dd background
#a46e51 special titles
#444444 foreground text color
#6e6456 button hover
#f4c2c2 (Tea Rose) alerts hover, table hover
#f5e8e8 subbar background
#f0f0e0 poster background
#960018 (Carmine) board icons, title bar borders, alert numbers
#f2e3d9 stickied topics background
#d8e1e7 locked topics background
#334466 links color (default)
#f5f5ff roundframe
#f9f9f9 alternate block color
#ecedf3 body wrapper background
#1a4548 forum title

HatshepsutTopic starter

Занапред десния панел ще се вижда само на заглавната страница на форума:

https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.php

Така пространството за темите и разделите на форума ще бъде използвано цялостно :)

Similar topics (5)