Цитат на: Пешо - Вчера въ 14:32:52И за теб е по-добре десните да си клепат като консерватори и традиционалисти, а да не се титулуват прогресивисти, защото това било свързано с културен марксизъм, мултикултурализъм, фиминизъм, сексуални права? Е, тогава докъде ще стигнем? Стига с това консервиране. Какво има да се консервира? Защо винаги в центъра на всичко трябва да са традиции и религия?Десните няма как да са нещо друго, освен консерватори и традиционалисти, "новаторството" е територия на левите. Те са недоволни, те искат да променят. Това са изначални положения и политическа аксиома. А има да се консервират обществените отношения, разбира се, те се променят, но еволюционно, в противовес на левичарското желания за радикална и революционна промяна. Радикалната промяна почти винаги означава едно - хаос и злоупотреби.
Цитат на: Panzerfaust - Вчера въ 11:12:54В случая "прогресивизъм" или "прогресизъм" не е което аз или ти смятаме за прогресивно, т.е. просто водещо до положително развитие, а вид политическа идеология. Тази идеология преследва ефимерно подобряване живота на хората, точно както комунизма. И точно както него, желае да наложи коренно преустройство на обществото и да изкорени традиционната култура. Това включва екологизъм, феминизъм, борба за сексуални права, антирасизъм, борба за равноправие и пр. алабализми. Корените и на класическия комунизъм в Европа (марксизъм-ленинизъм-сталинизъм), и на комунизма в Третия свят (марксизъм-маоизъм), и на Че Гевара и Антифа (марксизъм-троцкизъм), и на днешните неолиберали (културен марксизъм) са един и същи, просто интерпретацията е различна - коя група (групи) да бъде революционен авангард.
Цитат на: Пешо - 18 Май 2023, 15:27:19Неолиберализмът е икономическа школа. По-точно е да се кажи неокласическа, въпреки че пак има някакви спорове за терминологията коя школа от коя друга произлиза и как еволюира. Сега кейнсианците се делят на три подшколи.И политическа доктрина. С времето се развива в нещо, доста различно от икономическата школа.