• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Guest. Please login or sign up.

15 April 2021, 05:29:02

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12626 Posts

Шишман
4788 Posts

Panzerfaust
778 Posts

Лина
700 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 20766
  • Total Topics: 1328
  • Online Today: 85
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 20
Total: 20

Корона вирусът

Started by Шишман, 11 March 2020, 22:26:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ваксинирахте ли се срещу корона-вируса?

НЕ, и нямам такова намерение
0 (0%)
Не, но ще се ваксинирам
0 (0%)
Колебая се
2 (33.3%)
ДА, с ваксината на Пфайзер
2 (33.3%)
ДА, с ваксината на Модерна
0 (0%)
ДА, с ваксината на АстраЗенека
0 (0%)
ДА, с ваксината на Янсен
0 (0%)
ДА, с руска ваксина
0 (0%)
ДА, с китайска ваксина
0 (0%)
ДА, с друга ваксина
0 (0%)
Ще се ваксинирам, само ако стане задължителна и няма друг начин.
2 (33.3%)

Total Members Voted: 6

Лина

Наясно съм, но мислех, че ти имаш нещо против ваксините с/у ковид сега като погледнах няколко страници назад виждам, че и ти си се ваксинирал баш тогава когато сме го коментирали.
Ама ние с теб традиционно не се разбираме кой какво пише, тъй че продължаваме напред.

Sturmmann Батбаянов

Аз се чудя дали заради тоя коронавирус не умряха повече хора от други заболявания, защото за лекарите едва ли не съществува само една болест - ковид 19ка. Сега отново има новини, че спирали плановите операции в различни градове. Колко ли хора с други заболявания и симптоми не са получили лечение и колко ли изобщо не са отишли да потърсят медицинска помощ?

FELDMARSCHALL

Quote from: Шишман on 06 March 2021, 14:03:10Нищо подобно, точният момент се засича спокойно. Хората питат лекатите тука, какво да правят и им казват да пият парацетамол и да чакат. Така са инструктирани от правителството. Някои лекари обаче тука решиха да не слушат лудото правителство и лекуват хората и почти нямат умрели и в болница.
Точният момент се засича ако имаш възможност да си правиш тестове всеки ден. Още преди година първото неизвестно, което стана известно около този вирус беше дългия инкубационен период между 8 и 20 дена, многократно по-дълъг от този на обикновените сезонни грипове. Пак пишеш колкото да не заспиш в желанието да си последна инстанция, само че тука пишем хора, които се броят на пръсти и нямаш нужната публичност, затова ти препоръчвам фейсбук там в някои от популярните групи по темата да се излагаш на воля, колкото си искаш. Там ще те прочетат хиляди... :judge:

Шишман

Quote from: Sturmmann Батбаянов on 06 March 2021, 18:40:13Аз се чудя дали заради тоя коронавирус не умряха повече хора от други заболявания
Повече предполагам - НЕ, ама умряха доста и тепърва ще умират.

Шишман

Quote from: Лина on 06 March 2021, 17:30:59Наясно съм, но мислех, че ти имаш нещо против ваксините с/у ковид сега като погледнах няколко страници назад виждам, че и ти си се ваксинирал баш тогава когато сме го коментирали.
Ама ние с теб традиционно не се разбираме кой какво пише, тъй че продължаваме напред.
Ами аз имам против не ваксините, а да карат хората едва ли не на сила да се ваксинират. Ваксинационни паспорти и други такива глупости Аз не съм ваксинирам и нямам намерение да се ваксинирам понеже го изкарах тоя вирус и не ме лови.

FELDMARSCHALL

Антителата срещу коронавируса се задържат около 6 месеца ако не знаеш, не са вечни. :wink:
Впрочем има резон в това да не се ваксинират прекарали вируса в месеците преди това, но като отминат тези споменати 6 месеца до пълната загуба на антителата вече може да решиш какво да правиш. Аз лично няма да се ваксинирам (въпреки че принципно не съм против ваксините). Не съм в рискова група към днешна дата (вече като одъртея и аз нещата ще стоят по друг начин). Но съм на мнение, че възрастните хора над 60г. и тези с хронични заболявания е добре да се боцнат. Знаете че има хора, които всяка есен се ваксинират срещу текущо циркулиращия грип, без някой да ги кара насила или да се е вдигал толкова шум, колкото в последната година около даден вирус. Само че тая коронка не изчезна миналото лято, както прогнозираше дебилния мангъров, а есента ни връхлетя и нас с пълна сила, нещо което се случи в Италия и други страни през март-април миналата година.

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 06 March 2021, 21:50:03Антителата срещу коронавируса се задържат около 6 месеца ако не знаеш, не са вечни. :wink:

Ами явно не е така , защото никой от нас не се разболява повече. Вероятно пак са излъгали. Те и учените от запада не бяха сигурни колко време държат тия антитела. Освен това вече се знае че много се лъже по въпросите на вируса. И така.

Шишман

07 March 2021, 21:45:47 #352 Last Edit: 07 March 2021, 22:03:58 by Hatshepsut Reason: Добавено името на клипа
Ами така е ! Споделям казаното от него. Съжалявам че преди го плюех без даже да знам, какво точно казва.

Денят ON AIR: Доц. Мангъров: Страх ме е, че ще ме смачкат! Плашат ви и ви манипулират безобразно

FELDMARSCHALL

Яд ме е как не го хваща вируса мангъров, тогава друга песен ще запее тоя плазмодий. :judge:

Hatshepsut

Какво поведение могат да си позволят напълно ваксинираните срещу COVID-19

Koмиcиятa зa ĸoнтpoл и пpeвeнциятa нa зaбoлявaниятa нa CAЩ (СDС) излeзe c пoвeчe инфopмaция зa тoвa ĸaĸвo мoгaт дa cи пoзвoлят ĸaтo пoвeдeниe нaпълнo вaĸcиниpaнитe cpeщy СОVІD-19 xopa.

Haпълнo вaĸcиниpaни cпopeд Цeнтъpa ca xopaтa, ĸoгaтo минaт двe ceдмици oт пocтaвянeтo нa втopaтa дoзa нa Рfіzеr/Моdеrnа или двe ceдмици cлeд eдиничнaтa дoзa нa Јоhnѕоn & Јоhnѕоn вaĸcинaтa.

Moгaт дa пoceщaвaт нeвaĸcиниpaни xopa в дoмoвeтe им cпoĸoйнo, cтигa въпpocнитe дa нямaт пoвишeн pиcĸ oт тeжĸo бoлeдyвaнe
Дa, вce oщe мoгaт дa ce cблъcĸaт c виpyca, дa гo изĸapaт бeзcимптoмнo или лeĸo, възмoжнo e и дa гo paзпpocтpaнят. Ho, aĸo ce избягвa ĸoнтaĸт c виcoĸopиcĸoви нeвaĸcиниpaни xopa, тo oпacнocттa ce oцeнявa ĸaтo ниcĸa.

Aĸo чoвeĸ e нaпълнo вaĸcиниpaн, тoй мoжe дa ce cpeщa нa зaĸpитo c дpyги нaпълнo вaĸcиниpaни xopa, бeз дa ce нocят мacĸи и бeз физичecĸa диcтaнция.

Haпълнo вaĸcиниpaнитe мoгaт дa ce cpeщaт нa зaĸpитo c нeвaĸcиниpaни, бeз мacĸи и физичecĸa диcтaнция, aĸo ca oт eднo дoмaĸинcтвo и ниĸoй oт нeвaĸcиниpaнитe нe e виcoĸopиcĸoв. Haй-oбщo ĸaзaнo тaĸивa ca xopaтa пoд 65-гoдишнa възpacт и нямa cъпътcтвaщи зaбoлявaния yвeличaвaщи pиcĸa.

Oбщo взeтo, винaги ĸoгaтo в ypaвнeниeтo ce нaмecи пpиcъcтвиeтo нa виcoĸopиcĸoв чoвeĸ или нa чoвeĸ, ĸoйтo имa близъĸ ĸoнтaĸт c нeгo в няĸoe oт дoмaĸинcтвaтa, вcичĸи тpябвa дa нocят мacĸи и дa cпaзвaт диcтaнция. Дopи вaĸcиниpaнитe.

Koгaтo нaпълнo вaĸcиниpaни ce cpeщaт c нeвaĸcиниpaни oт пoвeчe oт eднo дoмaĸинcтвo, бeз знaчeниe pиcĸoвия cтaтyc, вcичĸи тpябвa дa нocят мacĸи и дa cпaзвaт диcтaнция.

Cпopeд СDС, нaпълнo вaĸcиниpaнитe xopa нe тpябвa дa ce пocтaвят пoд ĸapaнтинa или дa ce тecтвaт зa СОVІD-19, aĸo ca имaли ĸoнтaĸт c инфeĸтиpaн чoвeĸ, ocвeн aĸo нямaт cимптoми.

Oбщo взeтo, нoвитe пpeпopъĸи нa цeнтъpa oтxлaбвaт oгpaничeниятa зa ĸoнтaĸт в oпpeдeлeни cцeнapии нa чacтнa ĸoмyниĸaция
Щo ce oтнacя дo пътyвaниятa и пyбличнитe мecтa, пpeпopъĸитe ocтaвaт нa лицe. Дopи чoвeĸ дa e нaпълнo вaĸcиниpaн, тoй тpябвa дa пpoдължи дa избягвa cтpyпвaния нa xopa, нeнyжнo пътyвaнe, дa изпoлзвa мacĸи зa лицe и дa cпaзвa физичecĸa диcтaнция.

СОVІD-19 пpoдължaвa дa e мнoгo cepиoзeн пpoблeм, мaĸap и вeчe дa имa пoзитивни индиĸaции, нaй-вeчe зapaди вaĸcинитe. Cъc cигypнocт нe cмe нa финaлнaтa пpaвa в бopбaтa и cпopeд СDС имa дocтa cepиoзeн път зa извъpвянe ĸъм cтapaтa нopмaлнocт. C пoвишaвaнeтo нa бpoя вaĸcиниpaни, cпaдът нa зapaзeни в paзличнитe oбщнocти и c пoвишaвaнe нa paзбиpaнeтo зa имyнитeтa cpeщy СОVІD-19, пpeпopъĸитe и пpaвилaтa щe ce aĸтyaлизиpaт.

https://www.kaldata.com/

Шишман

Astazeneca
Ваксината на спасението,
убива доста повече хора от вируса.
Медиите мълчат !
Не няма конспирация, няма такива неща.

Шишман

Най-после признаха че АСТРАЗЕНЕКА убива хората.
Да но познайте : ще спрат само тая партита, а не всичките ваксини.
Виновни пак , няма да има и Урсула Фон дер Лаиер няма да бъде съдена и ще продължи да досажда и да се прави на умна., Няма да има съд и наказания за комисията одобрила- ваксината убиец. Да не говорим за идола АСТРАЗЕНЕКА !
Даже и за напреде щели да ваксинират с нея и да не сме се паникьосвали.
Който иска да си я бие

Шишман

Стига бе как ще се спаси света сега ?

Gerasim Atanasov

До второ нареждане спират ваксинацията с Астра Зенека

Шишман

ТИЯ ПОЛУДЯХА
 Вчера тука по телевизията даваха, само луди хора. Уж журналисти, учени, лекари вирусолози, ама ненормални.
Първо обясниха че АСТРАЗЕНЕКА не е опасна: били умрели само 200 души от 5 милиона ваксинирани, ставали били такива неща. После убедително заявиха че не трябвало никой да отказва тая ваксина понеже само така можело да се спасим. Въобще не спряха да говорят ненормални глупости ! С какво ги плашат и колко и какво им плащат не знам. Знам обаче че тия няма да се ваксинират с тая отрова, няма да ваксинират и децата си. Тая работа започна , много да ме плаши. На чело на страните в ЕС има откровено тъпи и луди хора. Учените вирусолозите, много лекари, журналисти и повечето дето ни ги натрапват по телевизията и те глупави и ненормални.
Идат страшни времена.

FELDMARSCHALL

Ваксините са единственото решение, искате или не. Другият вариант е всяко новородено да не се ваксинира срещу нищо и да пукясваме като през Средновековието.