• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

27 July 2021, 07:39:48

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
13368 Posts

Шишман
5571 Posts

Panzerfaust
887 Posts

Лина
739 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 22667
  • Total Topics: 1351
  • Online Today: 208
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 18
Total: 18

Германия - Третия Райх (1933-1945)

Started by Hatshepsut, 06 August 2018, 09:08:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Panzerfaust

Според вас защо Хитлер не предприема нищо към Немска Швейцария?

FELDMARSCHALL

Със Швейцария никой "не се ебава" по време на двете световни войни. Нали си върви легендата, че имат най-силната армия в света. :judge:
Funny Funny x 1 View List

Panzerfaust

Това наистина са ебавки, ако някой си мисли, че пасивно неутрална страна може да е супер боеспособна, е нелепо.
Аз обаче не говоря за война, тя ще е братоубийствена и нежелана, въпросът ми е защо не е опитан австрийски или поне чешки вариант? Говоря за обработка и пропаганда сред населението.

Hatshepsut

Аналогично положение е и с липсата на германска активност към немското население в Южен Тирол, но причината в този случай е съюзът с Мусолини.

Panzerfaust

Quote from: Hatshepsut on 17 June 2021, 07:06:46Аналогично положение е и с липсата на германска активност към немското население в Южен Тирол, но причината в този случай е съюзът с Мусолини.
Да, те са жертвани заради съюза с Мусолини. Самият Хитлер имаше изказвания, че тиролците трябва да спрат с "техния смешен плач от юг". Или нещо подобно беше. Доколкото знам, е планирал да засели южнотиролците в Крим. Обаче поне аз не съм чел Хитлер да засяга по някакъв начин Швейцария и Лихтенщайн в плановете си.