• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 October 2021, 17:24:56

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
14334 Posts

Шишман
5793 Posts

Panzerfaust
1033 Posts

Лина
794 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 24,241
  • Total Topics: 1,374
  • Online Today: 170
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 117
Total: 118

Бокс

Started by Шишман, 02 January 2021, 10:55:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Topic keywords [SEO] спорт

Шишман

02 January 2021, 10:55:04 Last Edit: 02 January 2021, 13:34:41 by Hatshepsut
Това най-добрата техника за нанасяне на удари с ръце. Не карате, не кунг-фу или нещо друго. 3анимавал съм се около 15г. и бях станал даже доста добър, макар да не ми се отдаваше природно. Ползвал съм го на улицата даже, когато не съм бил в форма и мога да кажа че е много добър. Тука като охрана също гледам как боксьори се бият и е много добро за улицата. 3а секунди ги свалят и направо потрошават. Лошото е че няма добри учебни  клипове за бокс но време на време се намират. Ето един добър клип.

Бокс. Уклон-забегание

FELDMARSCHALL

Доста аматьорско направено видео. Тоя дето уж избягва удара е толкова бавен, че в реални условия навън един средно добър уличен бияч (даже не професионален състезател) ще го нокаутира с първия удар тоя плешивия. :judge:

Шишман

Quote from: FELDMARSCHALL on 02 January 2021, 13:57:17Тоя дето уж избягва удара е толкова бавен, че в реални условия навън един средно добър уличен бияч 
Ти тренирал ли си бокс ? Нормално е на клипа да е бавен. Това е умишлено за да може да се види техниката. Всяка нова техника в началото се прави на забавен кадър. Точно тоя дори: и така бавен пак ще победи уличен бияч.

FELDMARSCHALL

Ами нека се пробва срещу някой истински бияч на улицата, а негов познат да снима. То така на приказки всеки може да твърди каквото си иска. Със същия успех можем аз и ти да кажем, че ще нокаутираме Антъни Джошуа само ако научим как се изпълнява показаното в това клипче, но на практика нещата стоят по съвсем различен начин. :judge:
Аз винаги съм гледам скептично на подобни клипчета показвайки как ще се защитим на улицата, защото условията са различни. Ти навън когато си под адреналин и нещата станат напечени, разсъждаваш по друг начин. Няма го спокойствието тук в залата, че всичко е тренировка. Впрочем същото се отнася и за футболистите - на тренировка правят някакви неща, които в официален мач под напрежение не успяват да ги направят. Същото е и при бой на тренировка и бой на улицата.

Шишман

От 9г. работя охрана и наблюдавам улични битки и ги проучвам. Това на клипа е много добро и е за ММА и улични бой. Разбира се всеки си решава сам за себе си .

Шишман

02 January 2021, 19:40:26 #5 Last Edit: 03 January 2021, 13:12:15 by Hatshepsut
3а улицата и ММА

Циркуль и уклон-забегание в боксе. Техника и отработка.
Boxing superior slip and dodge with punch

Шишман

03 January 2021, 10:51:29 #6 Last Edit: 03 January 2021, 13:11:16 by Hatshepsut

Уйди и накажи! / Уход с линии атаки и контратака / Техника бокса

Шишман

03 January 2021, 21:44:12 #7 Last Edit: 04 January 2021, 05:39:50 by Hatshepsut
Добрите клипове на тема бокс не са много. Но ето че намерих още един не лош учебен клип.

Как не бояться ударов / Страх перед боем / Техника защиты бокса

Шишман

Напоследък наблягам повечко на бокса. Хората от ковида тука станаха агресивни и полудяха и като отворят заведенията ще е страшно. Та в тренировката за сила на удара включвам удари с гирички. Имам 3-и чифта: от 4кг., от 2-а кг. и от 1 кило.
С тия от 4-и кила правя по около 1000 удара на ръка и действа, ръцете ми сякаш олекнаха и са доста по-бързи от преди. Така че съвета ми е който иска добър удар : да напъва накрая на тренировката на удари с гирички. Гирите от 4-и са малко тежки, тия от едно са малко леки та гири от 1.5 и 2-е кила според мен са най добрите.

FELDMARSCHALL

Аз мислех, че са отворени заведенията при вас в Италия. Ама нормално да се объркам, то България стана като европейски Занзибар, всичко е отворено все едно "вирус нема", и Бойко гледа да не разсърди никого предизборно, рискувайки здравето на много хора... :dont:
По темата - За мен изненадата и първи да поемеш инициативата е най-важния фактор изобщо във всички бойни спортове. :laugh: