• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Guest. Please login or sign up.

21 April 2021, 23:44:29

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12668 Posts

Шишман
4836 Posts

Panzerfaust
781 Posts

Лина
705 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
  • Total Members: 128
  • Latest: Fiave
Stats
  • Total Posts: 20873
  • Total Topics: 1329
  • Online Today: 115
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 68
Total: 69

Новите "модерни" течения в националсоциализма и национализма

Started by генерал Жеков, 16 June 2019, 21:40:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

генерал Жеков

Понеже се смятам за част от "старите" националсоциалисти като идеология и като времево изражение в България, до днес не бях запознат с най-новите течения в нашия светоглед. Оказва се, че едно от тези течения е националболшевизма, което сега набира популярност в Северна Америка и в Европа. Това движение (от сайта на една такава организация) е: Движение на третата позиция, която често бива асоциирана със сталинизма.
Идеологията се бори за държава, имаща социалистическа икономика и националсоциалистическа политическа система. Теоритично, Националболшевизмът започнал съществуването си в резултат на идеите на славянския, полски "политинвалид"(по аналогия със безумните съкращения на комунистите - т.е. болшевиките) Ернст Никиш. Тази идеология е доста по-смехотворна и от идиотския "неонацизъм" обединил в себе си славяни, американци, че дори и монголци. Тези идеологии, приличащи повече на мултикултурализъм и интернационализъм нямат НИКАКВА ИДЕОЛОГИЧЕСКА И ИСТОРИЧЕСКА връзка със АВТЕНТИЧНИЯ националсоциализъм, създаден от Адолф Хитлер и неговите политически дейци от NSDAP. Представете си,какво би станало, ако някой "националболшевик" бе опитал да членува в NSDAP. Та той щеше да бъде изритан и опозорен за норматив. Преведен на български жаргон, термина националболшевизъм би имал подобно значение на "дървено желязо". Освен че това смехотворно движение е славянофилско и американофилско, то е вероятно и добронамерено към още един народ, известен като създател на болшевизма и комунизма. За мен ще е много интересно да разбера дали и в нашия форум има регистрирани (или преглеждащи темите) националболшевики.

Забележка: Темата е напълно сериозна, дори да звучи като комична.
ϟϟ|СВОБОДЕН-СОЦИАЛЕН-НАЦИОНАЛЕН| lYl 
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРИЯ!

Panzerfaust

Hatshepsut

Quote from: генерал Жеков on 16 June 2019, 21:40:58Понеже се смятам за част от "старите" националсоциалисти като идеология и като времево изражение в България, до днес не бях запознат с най-новите течения в нашия светоглед. Оказва се, че едно от тези течения е националболшевизма, което сега набира популярност в Северна Америка и в Европа. Това движение (от сайта на една такава организация) е: Движение на третата позиция, която често бива асоциирана със сталинизма.
Идеологията се бори за държава, имаща социалистическа икономика и националсоциалистическа политическа система. Теоритично, Националболшевизмът започнал съществуването си в резултат на идеите на славянския, полски "политинвалид"(по аналогия със безумните съкращения на комунистите - т.е. болшевиките) Ернст Никиш. Тази идеология е доста по-смехотворна и от идиотския "неонацизъм" обединил в себе си славяни, американци, че дори и монголци. Тези идеологии, приличащи повече на мултикултурализъм и интернационализъм нямат НИКАКВА ИДЕОЛОГИЧЕСКА И ИСТОРИЧЕСКА връзка със АВТЕНТИЧНИЯ националсоциализъм, създаден от Адолф Хитлер и неговите политически дейци от NSDAP. Представете си,какво би станало, ако някой "националболшевик" бе опитал да членува в NSDAP. Та той щеше да бъде изритан и опозорен за норматив. Преведен на български жаргон, термина националболшевизъм би имал подобно значение на "дървено желязо". Освен че това смехотворно движение е славянофилско и американофилско, то е вероятно и добронамерено към още един народ, известен като създател на болшевизма и комунизма. За мен ще е много интересно да разбера дали и в нашия форум има регистрирани (или преглеждащи темите) националболшевики.

Забележка: Темата е напълно сериозна, дори да звучи като комична.

Темата е наистина сериозна, първо по отношение на националболшевизма - за мен това е нещо изключително уродливо, сещам се за режима на червените кхмери в Камбоджа през 1976-1979, който уж имаше анти-виетнамска насоченост, пък извърши геноцид върху собствения си народ, ако не се лъжа, бяха избити около 1/4 от населението  :devil:
На въпроса дали във форума има регистрирани такива потребители - в новия форум не съм забелязал, но в стария имаше - един "журналист" от Стара Загора Михаил Михайлов, който се беше обявил за национал-болшевик и дори пишеше с ника Пол Пот, а пък накрая свърши с това, че запали и уринира върху българското знаме и се проявѝ като привърженик на македонизма...

За националсоциализма си прав, в една друга тема бях направил коментар, че това е най-крайното течение на национализма и то не може да се разграничи от антисемитизма. Обаче е напълно възможно национализмът като идеология да еволюира и вероятно в бъдеще ще се различава от национализма на 19-ти век, междувпрочем и днешния либерализъм се различава доста от либерализма на 19-ти век, давам го като пример.