• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Guest. Please login or sign up.

17 April 2021, 11:37:04

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12637 Posts

Шишман
4800 Posts

Panzerfaust
779 Posts

Лина
700 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
  • Total Members: 128
  • Latest: Fiave
Stats
  • Total Posts: 20792
  • Total Topics: 1328
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 27
Total: 28

Култови изображения и снимки на тема "БЪЛГАРЩИНА"

Started by Шишман, 05 November 2019, 14:01:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Шишман

КУЛТОВО И3ОБРАЖЕНИЕ НА ТЕМА БЪЛГАРЩИНА     

upload album online

Шишман

Една уникална картина в Столичната галерия "Оборище 5", на колекционера Красимир Дачев, и смятана за загубена до сега. Художник Иван Мърквичка - Три сестри ( Мизия, Тракия и Македония) - 1915 г.

Шишман

Шишман

АЙДЕ НА ХОРОТО

"- Дончо, къде си, баба? Айде да впрегнеш каруцата и да ме заведеш довечера на мегдана. Щяло да има сватба. Страхил женил щерка си. Те са голям род и дълго хоро ще стане.

- Къде, бе бабо, по сватби ще ходиш? Че нали краката те болят?

- Аз няма с краката да играя, бе синко, а със душата. Бабата ти да не би да е чакала цял живот хорото у къщата да ѝ дойде. Тя е ходила при хорото. Чакаш ли някой да дойде радост да ти направи, цял живот тъжен ще ходиш. Ти виждал ли си море при реката да оди. Реките тичат към морето. Прегърнат ли се водите и самотата се е изпарила. Че аз и дядо ти едно време не го чаках. Ако чаках на него и теб сега нямаше да те има. Като му усетих погледа по мене, поослушах се и като той не подхвана, аз го подхванах. Един ден минах покрай тяхната къща, след туй занесох на майка му уж да ѝ раздам за Великдена. И така мина се не мина и се оженихме. Никога да не чакаш нищо, че само чакането ще ти остане. И ръцете ако стояха, гладен ще умреш. Айде, аз отивам да се подготвям за хорото и веселбата. Краката няма да ми трябват, а само мерака. Той възраст няма."   

Шишман

Шишман

КРАСОТА НАШЕНСКА - БЪЛГАРСКА 

Шишман

Ето това е истинската българска сватба

Шишман

Шишман

Шишман

ТЕ ТАКИВА СНИМКИ ДА ВИЖДАМ
 Не на деца облечени , като американски или други там измислени супер герои.

Шишман

Шишман

Култова снимка
 Пирон в ковчега на чуждопоклонниците и антибългарите.

Шишман

ПОЧНА СЕ

Може да не се почне сега, но до около 30г. наистина ще се почне. Всички знаем какво става, като се възродим ! Та това ще стане и при това уж леко , бавно и мудно възраждане. Така че гответе се за като се почне.
Между другото това днешното възраждане се развива повече от добре и в много правилна посока.

Шишман