• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

Welcome to Guest. Please login or sign up.

11 April 2021, 03:30:17

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
12605 Posts

Шишман
4748 Posts

Panzerfaust
772 Posts

Лина
699 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 20693
  • Total Topics: 1328
  • Online Today: 69
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 59
Total: 59

Тренировъчни системи

Started by Шишман, 17 October 2019, 10:44:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Многото повторения, имам пред вид от 10-12 и на горе.
Да знам, трудни са , уморителни, тежко е да се правят, но пък се отразяват добре. Тоес ако искате да се чувствате добре и да го постигнете чрез вдигане на тежести: трябва да правите много повторения. На практика, не е толкова трудно и мъчно - свиква се и после на човек, започва да му харесва.
Да се похваля успях да направя класически клек в серия от 15 повторения с 105кг.
Така на практика почти стигнах заплануваното и ще наблегна на друго.

Шишман

Добро упражнение - напади с щанга или тежест, а може и със собствено тегло. Три са основните добри упражнения за крака: класически клек-скот, клякане с щанга над гърдите или на свивката на лактите и напади.

Шишман

12 March 2021, 11:43:11 #32 Last Edit: 12 March 2021, 14:37:50 by Hatshepsut Reason: Добавено името на клипа

"Ще ЗОБЯ до живот" Култът към тялото.

FELDMARSCHALL

Ще зобя доживот (пише се слято)... и ще умра на 40. :judge:

Шишман

Шишман

19 March 2021, 18:58:27 #35 Last Edit: 19 March 2021, 19:10:03 by Hatshepsut Reason: Корекция на линка
Частична мъртва тяга

Частична мъртва тяга или така наречената Рак Тяга е едно от най-добрите упражнения. Всеки знае,че клека и мъртвата тяга са А и Б-то на продуктивните тренировки. Но какво да правим, ако ни е писнало,искаме разнообразие или недай си боже имаме травма в кръста. Тук добра алтернатива е частичната тяга.

Да си призная честно, това е и едно от любимите ми движения. Открих го за себе си случайно. Разбира се бях чел за него, но никога не бях го пробвал, докато не получих травма в кръста и не потърсих алтернативи. Тук донякъде вина имат и залите в които тренираме, тъй като трудно се намира зала с условия за добра тяга, да не говорим за частична такава.

Как да правим частична тяга. Най-добрия начин е да имаме на разположение ,,рак стойка" или по наше му силова клетка. Нагласяме железата от ляво и дясно така,че легналия лост напречно на тях да е точно под коленете. Заставаме до лоста хващаме с предпочитания ни хват, заемаме стандартната стойка за тяга и се изправяме, задържаме горе за 2-3 секунди и отпускаме бавно до изходна позиция. Какво да правим ако в залата няма силова клетка. Тук ще трябва да се импровизира, виждал съм правоъгълни дървени трупчета в някои зали, така ако се натрупат 3 или 4 едно върху друго може да достигнем желаната височина.

Предимства. Частичната тяга има няколко основни предимства. Първото и основно е,че кръста е подложен на по-малко натоварване, тъй като го няма изтеглянето от най-долна позиция и преминаването през така наречената ,,мъртва точка". Елиминирайки на практика мъртвата точка, натоварването автоматично се прехвърля от кръста нагоре.

Друго предимство е изключване участието на краката, всички знаем,че при стандартната тяга краката вземат дейно участие. Така, когато правим горната половина на движението, акцента пада изцяло върху гърба.

И не на последно място като предимство може да се вметне и факта,че може да се борави с по-големи тежести, от колкото ако правим ,,нормална" тяга. Това е така, тъй като елиминираме много слаби точки, които са най-вече в долната част на движението.

Това е приятели, който не е опитвал до сега, нека опита. Убеден съм,че могат да се извлекат много позитиви и току виж ви е станало любимо упражнение.

https://trenirai.bg/

Шишман

28 March 2021, 21:37:52 #36 Last Edit: 28 March 2021, 22:10:57 by Hatshepsut
Добра тренировка за крака: бързина и издръжливост.

10 Упражнения за експлозивна сила | Експлозивност за футболисти | 10 Explosive Speed Exercises