• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 October 2021, 17:14:47

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
14334 Posts

Шишман
5793 Posts

Panzerfaust
1033 Posts

Лина
794 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 24,241
  • Total Topics: 1,374
  • Online Today: 170
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 99
Total: 100

Интересни образователни клипове

Started by Panzerfaust, 28 February 2021, 10:51:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

Quote from: Лина on 21 July 2021, 14:22:32в сферата на архитектурата и строителството.

Точно в тия сфери сме тотален провал. Поклонили сме се на чуждото и сме пренебрегнали българското.

Лина

?? Ама никой на никого не е забранил да си строи къщи от кирпич бе, в каквато именно ГБХ не иска да живее!
Да, не са строили в Ню Йорк, а в Северна Африка и Близкия Изток..... странно, как не ги е срам сега гръцките компании да изграждат платформи за добив на петрол в ОАЕ...... какъв провал  :lol:
Funny Funny x 1 View List

Шишман

Quote from: Лина on 22 July 2021, 20:24:47?? Ама никой на никого не е забранил да си строи къщи от кирпич бе, в каквато именно ГБХ не иска да живее!
Да, не са строили в Ню Йорк, а в Северна Африка и Близкия Изток..... странно, как не ги е срам сега гръцките компании да изграждат платформи за добив на петрол в ОАЕ...... какъв провал  :lol:

Главните улици на градовете ми вместо в български стил са в западен. Позор и пълен провал. Къщата на прадядо ми е доста добра и има и камък в нея и т.н. Предпочитам я пред ненормалните панелки, но това е друга тема. Отделно къщите в типичен български стил, спокойно може да са тухлени и т.н. но стилът да е роден, а не западен. Голяма тъпотия е да видя улица почти едно към едно приличаща на нашата софийска Пиротска но в Милани - Корсо Комо.
Не знам как я мислите, ама е доста странно националисти да искат чужда архитектура, вместо българска и родна.
Funny Funny x 1 View List

Panzerfaust

Англоезичен клип за държавите с повече от един официален език:

Countries With More Than One Official Language

Лина

Шишмане,
На мен пък българските градове много ми харесват с централни части строени в края на XIX и началото на XXв. Разкошни са, само да бяха по-чисти. Като не те интересува и като не си гледал клипа – не коментирай. Там има статистика и просто обяснение на феномена защо в България всеки  има собствен дом, който разбрал – разбрал. Гръмкото заглавие на клипа отговаря на истината.

Panzerfaust

Интересен клип на тема градоустройство за София:

НОВ БУЛЕВАРД И МЕТРО в ЮЖНИТЕ квартали на София || A Future Boulevard Plans

Panzerfaust

Възстановяване на картечен пистолет "Узи":

Uzi restoration - a real gun restoration from rust

Panzerfaust

Англоезичен клип за опитите за опитомяване на лисиците:

We met the world's first domesticated foxes

Panzerfaust

Нещо интересно за автомобилните фенове - англоезичен клип за електрическите коли от 60-те и 70-те:

Before Tesla... 1960s/70s Electric Cars (EVs Part 1)

Panzerfaust

Втора част на клипа за електрическите коли, вече от 80-те:

Before Tesla... 1980s Electric Cars (EVs Part 2)