• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

26 October 2021, 09:06:40

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
14343 Posts

Шишман
5793 Posts

Panzerfaust
1034 Posts

Лина
794 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 24,251
  • Total Topics: 1,374
  • Online Today: 73
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 1
Guests: 29
Total: 30

Православни мъдрости

Started by Шишман, 21 September 2019, 12:12:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

long time ago

Quote from: Шишман on 30 May 2020, 12:23:44 Ето какво е казал поета на народа

А в днешно време споменеш ли за Библията и първата мисъл е-този е сектант.
Без Библията видяхме резултатите - парите издигнати в култ. Вещи, уреди -хората са заринати а душата празна.

Шишман

Еми сектантите все Библията цитират, без да я разбират. То при тях нещата са по-ле от при атеистите.

Panzerfaust

Long time ago, извинявай, но преди време беше заявил, че не принадлежиш изобщо към някоя църква, а си нещо като "независим" християнин, ако мога така да го нарека. Поне от написаното от теб, аз схванах, че отричаш изцяло църквата като човешко творение и си за непосредствено общуване с Бога?
Каква Библия използваш, все от някого трябва да е издадена. Какво мислиш за светците? Какво мислиш за кръстния знак, практикуваш ли го, ако да - как? Какво мислиш за Дева Мария? Какво мислиш за природата на Христос, каква е тя - божия, човешка, богочовешка?
Просто ми е интересно, ако намериш някога време, можеш да ми отговориш, примерно в отделна тема.

long time ago

02 June 2020, 15:18:08 #333 Last Edit: 02 June 2020, 15:20:09 by Long time ago
Quote from: Panzerfaust on 02 June 2020, 14:28:52Long time ago, извинявай, но преди време беше заявил, че не принадлежиш изобщо към някоя църква, а си нещо като "независим" християнин, ако мога така да го нарека. Поне от написаното от теб, аз схванах, че отричаш изцяло църквата като човешко творение и си за непосредствено общуване с Бога?
Каква Библия използваш, все от някого трябва да е издадена. Какво мислиш за светците? Какво мислиш за кръстния знак, практикуваш ли го, ако да - как? Какво мислиш за Дева Мария? Какво мислиш за природата на Христос, каква е тя - божия, човешка, богочовешка?
Просто ми е интересно, ако намериш някога време, можеш да ми отговориш, примерно в отделна тема.
Ако е подходящо ще ти отговоря в онази тема "Божии или човешки доктрини", да не правя нова. Днес или утре ще напиша.
С удоволствие. Смятам,че всеки би трябвало да може обосновава вярата си. Християните не са съвършени, те вярват в Съвършения. И се стремят да вървят подобно на Него в живота.

Шишман

Quote from: Long time ago on 02 June 2020, 15:18:08Ако е подходящо ще ти отговоря в онази тема "Божии или човешки доктрини", да не правя нова. Днес или утре ще напиша.
С удоволствие. Смятам,че всеки би трябвало да може обосновава вярата си. Християните не са съвършени, те вярват в Съвършения. И се стремят да вървят подобно на Него в живота.
Абе според мене по-добре не отговаряй.

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман

Шишман