• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

25 October 2021, 15:59:49

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
14334 Posts

Шишман
5793 Posts

Panzerfaust
1033 Posts

Лина
794 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 24,241
  • Total Topics: 1,374
  • Online Today: 170
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 93
Total: 93

За православния фанатизъм

Started by Hatshepsut, 18 August 2018, 07:38:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Шишман

На този, не го знам кой е :но външният му  вид говори много за него.

Hatshepsut

Quote from: Шишман on 10 January 2021, 22:13:55На този, не го знам кой е: но външният му  вид говори много за него.

Това е руския философ Николай Бердяев (1874-1948), мой пропуск е, че не съм му изписал името под снимката в статията.
Малко повече информация за него:

https://bg.wikipedia.org/

Шишман

Quote from: Hatshepsut on 11 January 2021, 06:03:21Това е руския философ Николай Бердяев (1874-1948), мой пропуск е, че не съм му изписал името под снимката в статията.
Малко повече информация за него:

Не знам дали знаеш, но никак не е уважаван сред православните. Водят го сектант и другар на комунистите. Външният вид в случаят не лъже.

FELDMARSCHALL

Прилича на гошо тарабата (георги димитров) ! :lol:
Funny Funny x 1 View List

Шишман

Не фанатизма е лош и страшен, а гордостта и идващият от нея егоизъм. Както и липсата на правилно , критично мислене или когато мисленето е повлияно от политика или идеологии.

Шишман

ЕТО ГО ПРАВОСЛАВНИЯТ ФАНАТИЗЪМ В ДЕЙСТВИЕ. Да различен от тоя по новините и телевизиите.

,,Епископ Лонгин Церновички, игумен на манастира в Банченску ( Украйна) от 90- та година приема всички деца изоставени от родителите си.
Сега благодарение на него те имат радостно детство.
Деца взети от улиците, от студен и престъпен свят, заразени с ХИВ, а колко родени с увреждания...
Голяма част от тях поради обстоятелството, че нямат документи с името на родителите( той лично е приел 253 деца) го наричат " татко", а тези, които работят или учат, онези които са завършили дори колежи се завръщат в манастира и му помагат за новите братя и сестри.
Този човек е човек Божий и жив светец в истинския смисъл на думата.
ГОСПОД ДА ТЕ БЛАГОСЛОВИ, БРАТКО И ДАЙ БОЖЕ ДА СЕ УМНОЖАТ ХОРАТА КАТО ТЕБ!

Шишман

Още по въпроса за православният фанатизъм "  ЮРОДИВИТЕ РАДИ ХРИСТА"
Бил у юродивия заради Христа Василий странен обичай, минавайки покрай дом, където хората пиянствали и се ругаели, той целувал стените. А когато минавал покрай дом с благочестиви хора, Василий доста често хвърлял камъни. Когато го попитали, защо прави това, блаженният казал: ,,Когато в даден дом съгрешават, ангелите излизат от него и плачейки стоят до стените, затова и аз отивам да ги целуна. А в дома, където живеят благочестиво, не могат да влязат демоните (бесовете) и стоят до стените; по тях и хвърлям камъни.   

Шишман

Света гора Атон - главната квартира на православните фанатици !

А през нощта, когато хората в света си лягат да спят, три хиляди монаси на Атон бодърстват, за да започнат своето всенощно бдение и молитва за целия свят. Всеки ден, когато вие си лягате, или някои други хора обикалят по дискотеки и бардаци - на Атон монасите се молят през цялата нощ, за да поддържат с моленията си съвременното общество. Ако случайно някой път не можете да заспите и си спомните за този факт, помолете се и вие.   

Шишман

Ето я и поредната рожба на православният фанатизъм.
Гледайте го какво иска тоя хомофоб: да забрани браковете между мъж и мъж и жена и жена. Как може живеем в 21 век !

Владимир Путин отново изумява целия свят. Той внесе предложение за промяна в закона, чрез което иска Бог да бъде споменат в Конституцията на Русия и да бъде подчертано, че само мъж и жена могат да встъпват в брак, а еднополовите връзки трябва да бъдат строго забранени в Руската Федерация.

Шишман

Друг фанатик. Живее на дърво и говори за вируса. За съжаление клипът е на руски, ама се разбира.