• Welcome to Български Националистически Форум.

The best topic

*

Total votes: : 1

Last post: 22 April 2022, 17:04:55
Re: България, заснета с дрон by Panzerfaust

Българщина и вяра

Started by Шишман, 18 September 2019, 20:50:06

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ШишманTopic starter

ШишманTopic starter

ХОРО ИМАШЕ НАПУК НА МЕРКИТЕ
Само да не стане "удавник и за сламка се хваща".
Иначе обичаят е добър: и е добре да се разпростре по цялата страна.  Някои хора обаче прекаляват с врявата около това хоро, а други го оскверниха с окултно-езическите си глупости по американско-холивудски образец. А иначе българщината не започва, нито свършва с това хоро. Кметът е постъпил добре, политиците да вземат пример от него.

Кметът на Калофер отсече: Мъжко хоро ще има, ще платя глобата!
Традиционното хоро в Калофер на Богоявление ще се състои и няма кой да спре
гражданите да изпълнят ритуала. Това заяви кметът на града Румен Стоянов за Bulgaria ON AIR.
,,Готов съм дори да ме глобят. Аз не съм човекът, който може да ги спре, но съм човекът, който да им помага. Този празник е общественозначим за цяла България", изтъкна градоначалникът.

Panzerfaust

Аз също бях да има хоро! Браво на кмета! Не е стара традиция, но е хубава.

ШишманTopic starter

Quote from: Panzerfaust on 06 January 2021, 21:31:42Аз също бях да има хоро! Браво на кмета! Не е стара традиция, но е хубава.
Ми на около 200г.е . Какво, като не е стар обичай? Гледам беше възприет последните 10г. в почти цялата  страна, което е много-добре

ШишманTopic starter

ШишманTopic starter

Православен българин - юнак   

ШишманTopic starter

С НАМИ БОГ !   

FELDMARSCHALL

Традициите са си традиции, но все пак трябва да се спазват противоепидемичните мерки, за да няма страдания после...
Тоя юнак на снимката прилича на младия Бойко Борисов. :lol:  :judge:

ШишманTopic starter

ШишманTopic starter

ШишманTopic starter

Кръстоносец !
Така са ги наричали, някога по време на освободителните борби. Без кръстоносец не става работата.

ШишманTopic starter

ДИМИТЪР СПАСОВ

Луда глава, но голям родолюбец и турце-мразец. Десетилетия по-късно в с. Баня - Панагюрско се ражда още една луда глава - Ангел Вранчев. Това е новият поп Груйо - Бански.  Вече, около 15 години Ангел играе вдъхновено и безупречно ролята на своя съселянин. Поздрави за г-н Вранчев! Светла памет на героя от Априлското въстание ПОП ГРУЙО!

ШишманTopic starter

Четници и кръстоносец: без вяра и кръст не е ставало, не става и няма и да става.

FELDMARSCHALL

Quote from: Шишман on 13 January 2021, 21:56:15ДИМИТЪР СПАСОВ

Луда глава, но голям родолюбец и турце-мразец. Десетилетия по-късно в с. Баня - Панагюрско се ражда още една луда глава - Ангел Вранчев. Това е новият поп Груйо - Бански.  Вече, около 15 години Ангел играе вдъхновено и безупречно ролята на своя съселянин. Поздрави за г-н Вранчев! Светла памет на героя от Априлското въстание ПОП ГРУЙО!

Тоя охранения вляво с очилата е четник та дрънка...гони Де(бе)лян Пеевски на килограми! :lol:
В тая кондиция ако се преселим с машина на времето през 19 век/началото на 20ти,  нямаше да издържи и 10 минути в една българска чета подгонена от турски потери, гръцки андарти или сръбски части в Македония. Щяха просто да го изоставят да се оправя сам. :judge:
Не може да се показваш в такъв вид и да се излагаш, контрастирайки с останалите на снимката. Като свали едно 15-20кг. тогава да се прави на четник. :laugh:

ШишманTopic starter

Лина

FELDMARSCHALL, доста цинично, а? Не е хубаво да пишеш така за хората. Ми, нали трябва да участва някой в тези възстановки. Точно като Мишока си, той така нахрани една жена, що играела мъж на такова мероприятие?! Ми, като няма достатъчно хора във въпросното село/читалище и пр. ще участва всеки желаещ, ясно е!

пп Една дума съм ти изтрила, няма как

Similar topics (2)