• Welcome to Български Националистически Форум.

The best topic

*

Total votes: : 2

Last post: 15 June 2022, 20:05:35
Re: Най-великите империи by Hatshepsut

ХАЙДУТИ - тема посветена на българското хайдутство

Started by Шишман, 15 August 2019, 16:47:09

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ШишманTopic starter

Quote from: Panzerfaust on 08 June 2020, 22:47:16Разбира се, че е тънка. И не само у нас.
Тази тема не я разбираш. Има си Г.Б.Х. - главен българки хайдутин, дето ги знае нещата и така
Funny Funny x 2 View List

Panzerfaust

Quote from: Шишман on 09 June 2020, 10:20:25Тази тема не я разбираш. Има си Г.Б.Х. - главен българки хайдутин, дето ги знае нещата и така
Г.Б.Х.-то не ме е убедил, че ги знае, но има време. :kuku:

Границата е тънка и става въпрос за психологическите нагласи. Нарича се нонконформизъм. Всички хора, които тръгват срещу обществените норми го притежават. Вече кой какъв път ще поеме е въпрос на ценности, семейна среда, а често и на обстоятелства.

ШишманTopic starter

Quote from: Panzerfaust on 09 June 2020, 13:18:46Г.Б.Х.-то не ме е убедил, че ги знае, но има време. :kuku:

Границата е тънка и става въпрос за психологическите нагласи. Нарича се нонконформизъм. Всички хора, които тръгват срещу обществените норми го притежават. Вече кой какъв път ще поеме е въпрос на ценности, семейна среда, а често и на обстоятелства.
Точно обратното: границата е дебела, ясна и точна. Трябва да прочетеш 10-на книги за онези времена и ще го знаеш. Някои от тия книги ги има в библиотеката на форума.

ШишманTopic starter

Изкуство на тема "хайдути".

ШишманTopic starter

Хайдути дават клетва да служат и пазят род и вера.

ШишманTopic starter

ШишманTopic starter

БЪЛГАРСКИ ХАЙДУТИ

Ако не бяха те нямаше да ни има , като народ сега.   

Panzerfaust

Quote from: Шишман on 03 July 2020, 17:50:53 Хайдути дават клетва да служат и пазят род и вера.

Нали беше против жените-хайдутки? Тук виждам такива.

ШишманTopic starter

Quote from: Panzerfaust on 07 July 2020, 21:30:22Нали беше против жените-хайдутки? Тук виждам такива.
Да две гъски са се намърдали, където не им е мястото.

ШишманTopic starter

ЮНАЦИ

Братът на войводата Хаджи Димитър - Тодор (вдясно) с негов другар. Оцветена фотография с неустановена датировка около 1868г.
По-малкият брат на Хаджията - Тодор участва в похода на четата на Хаджи Димитър Асенов и Стефан Караджа през юли 1868г. В сражението при село Дебел дял е тежко ранен. Той става жертва на предателство. Поверяват го на грижите на местен селянин, но той го предава на турците, които го убиват.   

Лина

Quote from: Шишман on 07 July 2020, 22:16:53Да две гъски са се намърдали, където не им е мястото.

Умееш да привличаш хората за каузите си, да ги обединяваш така да се каже   :lol:  :judge:
Най - вероятно мъжете им са настоявали да се включат и много ще се "зарадват" от становището на провъзгласилия се за"главен" хайдутин, ако изобщо попаднат на него де.
Funny Funny x 1 View List

ШишманTopic starter

Quote from: Лина on 08 July 2020, 22:50:16много ще се "зарадват" от становището на провъзгласилия се за"главен" хайдутин, ако изобщо попаднат на него де.
Лина тука става дума за  " българщина", нещо от което си доста далеко и не те интересува даже.
В българщината, нещата се казват, такива , каквито са. 3ванията, в това число и "главен български хайдутин" не са случайни. Мъжете им  на тези си мълчат виновно, макар да е имало причина да ги облекат така. Причината е че няма достатъчно хора за " възстановката . То има група в фейса където ги обсъждаме тия неща.

Лина

Абе трудно ще намериш човек, който да е по-далеч от българското от теб. За n-ти път отбелязвам, че не е сигурно това дали ти си българин изобщо,  това първо. Второ, ето че съм права за причината жените да се представят така и  логичния въпрос ( разбира се той е дебилски) щом ти си наясно що е станало така, защо би обиждал хората по този начин? Защото рядко даваш на контакт с главния мозък, за това така се получават нещата.
В "главен български хайдутин" явно влагаш нещо иронично, но да ти кажа честно не ти се получава смешното.

ШишманTopic starter

Quote from: Лина on 09 July 2020, 18:59:22Абе трудно ще намериш човек, който да е по-далеч от българското от теб. За n-ти път отбелязвам, че не е сигурно това дали ти си българин изобщо,  това първо. Второ, ето че съм права за причината жените да се представят така и  логичния въпрос ( разбира се той е дебилски) щом ти си наясно що е станало така, защо би обиждал хората по този начин? Защото рядко даваш на контакт с главния мозък, за това така се получават нещата.
В "главен български хайдутин" явно влагаш нещо иронично, но да ти кажа честно не ти се получава смешното.
1-во туй не го определяш ти и мнението ти по въпроса, няма значение.
2-ро не си права и не е добре да са  мъжки дрехи, независимо от повода.
3-то може ли да пишеш без да обиждаш ? Ползваш положението си на модератор за да обиждаш хората - това не е особено честно или почтено. На практика обиждаш себе си и форума.

Лина

Глупости на търкалета, въпроса е много лесен - защо обиждаш хора, които уж подкрепяш?
Мога да мисля по всички въпроси и по този повод си мисля, че ако определя жената ти като гъска без причина, то е редно като мъж да се обидиш. Така че ти обиждаш хората, а аз искам просто да се дистанцирам от твоето мнение и това да стане ясно. Не ща да ти бера срамотиите.

ШишманTopic starter

Quote from: Лина on 10 July 2020, 11:15:05Глупости на търкалета, въпроса е много лесен - защо обиждаш хора, които уж подкрепяш?
Мога да мисля по всички въпроси и по този повод си мисля, че ако определя жената ти като гъска без причина, то е редно като мъж да се обидиш. Така че ти обиждаш хората, а аз искам просто да се дистанцирам от твоето мнение и това да стане ясно. Не ща да ти бера срамотиите.
Да темата не е за тебе. Като ме наричаш циганин обиждаш себе си и форума, а не мене. Жена ми не е гъска и си знае добре местото, тя никога няма да облече мъжка носия, за да се прави на луда. Ония двете от снимката не са на ред. 3ащо ли ми замириса на либерализъм. Нов вид национализъм -либерал-соросоиден - национализъм. И да не забравя : да живее Вела Пеева и Хилъри Клинтън.

Similar topics (5)