• Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up

Welcome to Български Националистически Форум. Please login or sign up.

24 October 2021, 18:47:56

Login with username, password and session length

Top Posters

Hatshepsut
14320 Posts

Шишман
5793 Posts

Panzerfaust
1032 Posts

Лина
794 Posts

sekirata
263 Posts

Theme Selector

Members
Stats
  • Total Posts: 24,224
  • Total Topics: 1,374
  • Online Today: 176
  • Online Ever: 420
  • (13 January 2020, 09:02:13)
Users Online
Users: 0
Guests: 27
Total: 27

Анкета за бъдещето на стария форум

Started by Hatshepsut, 18 May 2021, 21:09:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Какво е мнението ви за бъдещето на стария форум?

Да бъде архивиран както е предвидено (2026г.)
2 (50%)
Да бъде архивиран по-рано
2 (50%)
Да бъде слят с новия форум
0 (0%)

Total Members Voted: 4

Hatshepsut

Реших да пусна тази анкета относно бъдещето на стария форум.
Аз съм поел ангажимент той да бъде архивиран през 2026г., но има и други варианти, заради което пускам тази анкета.
Вторият вариант е форумът да бъде архивиран по-рано от предвиденото, а третият вариант е стария форум да бъде слят с новия форум.

Специалистите, разработващи платформата SMF вече са написали скрипт, с чиято помощ може да бъдат сливани два форума.
Подробности за този скрипт може да видите тук:

https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=575102.0

Същите специалисти казват, че този скрипт работи.

Длъжен съм да спомена предимствата и недостатъците на двата варианта (архивиране и сливане)

1. Архивиране

Най-главното предимство на този вариант е, че стария форум ще бъде "консервиран", т.е. ще се запази цялата му структура, хронология и статистика. Друго съществено предимство е, че този вариант е много по-лесен за изпълнение.

Недостатък на този вариант е, че двата форума остават разделени, с различна хронология, статистика и т.н.

2. Сливане

Предимството на този вариант е, че форумът ще придобие хомогенна структура, темите с продължение в новия форум ще бъдат слети, ще има единен списък с потребители и т.н.

Недостатък на този вариант е, че някои теми и раздели от стария форум, които се дублират с новия, ще бъдат изтрити. Това се отнася най-вече за хуманитарните раздели - Култура, История, Фолклор, Археология.

Дори и стария форум да бъде архивиран, по-късно той пак може да бъде слят с новия, т.е. вариантът с архивирането е обратим, докато сливането е необратимо.

Panzerfaust

Да разбирам ли, че при сливане, хронологията на стария форум ще бъде загубена и ще започне от датата на сливането?

Hatshepsut

Quote from: Panzerfaust on 18 May 2021, 21:48:39Да разбирам ли, че при сливане, хронологията на стария форум ще бъде загубена и ще започне от датата на сливането?

Не, всички постинги ще бъдат с оригиналната си дата и час. Не съм сигурен обаче как ще бъдат номерирани постингите след сливането. Всеки постинг си има идентификационен номер, според който се подреждат в темите, т.е. подреждането става според номера на постинга, а не според датата на публикуване.
Ще се консултирам със специалистите по този въпрос, понеже искам стария форум да се прикачи към новия, а не обратното; в смисъл ще бъде неприятна изненада, ако постингите от стария форум след сливането са с по-големи номера от постингите на новия форум.

Panzerfaust

Аз лично държа на хронологията на стария форум, защото тя показва моментните ни емоции, настроения, очаквания. Държа дори и на присъствието на потребителите простаци и лумпени, каквито имаше доста. Те отразяват своето време.
В този смисъл, за мен новият и старият форум са различни неща и продукт на различно усещане и времена. Смятам също така и че старият форум е изчерпан като място за писане. Въпреки всичко, е възможно след време потребители, нерегистрирани в новия, да го ползват. Поради това ще гласувам да бъде архивиран на предварително обявената дата - 2026 г.
Agree Agree x 1 View List

FELDMARSCHALL

И аз съм на мнение да бъде архивиран старият форум, но по-рано от 2026г., че всичко се случва...
Без лоши намеци и чувства към Hatshepsut, да не ме разбира погрешно. :laugh:  :lol:

Hatshepsut

Всъщност архивирането не е никак сложно и едва ли ще ми отнеме повече от 2 часа.
Този процес включва следните операции:

- настройване на всички раздели на форума да бъдат "само за четене"
- премахване на чата
- нулиране на кармата и нейното премахване