• Welcome to Български Националистически Форумъ.
 
avatar_Hatshepsut

Трѣбва ли да има образователенъ цензъ при правото на гласъ?

Започната отъ Hatshepsut, 10 Окт 2018, 17:12:39

0 Потрѣбители и 1 гостъ преглеждат тази тема.

Трябва ли да има образователен ценз при правото на глас?

Да
3 (100%)
Не
0 (0%)

Общъ брой гласове: 2

HatshepsutTopic starter

Кой трябва да има право да гласува и кой не? Младите под 18 години не могат да гласуват и това е правилно, едва ли на тяхната възраст са в състояние да направят правилен избор. По същата логика не би трябвало да гласуват и неграмотните, защото иначе се получава парадокс - интелигентен 17 годишен младеж няма право да гласува, а 40 годишен неграмотен циганин - може, на какво основание? Нормално ли е някой, дето не може да чете и пише,  да има право да решава кое съдбата на останалите? Защото всички знаем, че именно гласовете на тези неграмотни тълпи определят крайния резултат!
Rating: No ratings yet

HatshepsutTopic starter

Моето мнение е, че би трябвало да има образователен ценз.
За да гласуват на избори, гласоподавателите да имат завършено основно образование.

Similar topics (1)

804

Отговори: 2
Прегледи: 928

09 Окт 2018, 14:54:56
отъ long time ago