• Welcome to Български Националистически Форумъ.
 
avatar_Валсо

Народната носия

Започната отъ Валсо, 22 Сеп 2025, 21:01:16

0 Потрѣбители и 1 гостъ преглеждат тази тема.

ВалсоTopic starter

Онзи ден като ходих до работата да си взема заплатата, шефът беше пуснал някаква телевизия и гледаше предаване за народните носии. Аз нямаше да хвана да търся и да гледам такова нещо, защото и телевизия не гледам по принцип. Но той така и така го беше пуснал, пък трябваше да почакам малко и от скука се загледах в предаването - как са се навличали българките с тези носии и ми хрумна един въпрос: не им ли е било горещо през лятото с толкова пластове дрехи?
Rating: No ratings yet
Beauty & Smile like no other
Без Бозиндоус от 14 Юли 2022 г.
https://t.me/linuxtalkbg

Panzerfaust

Това, което виждаш, не се е носило всеки ден. Носило се е по празници и поводи буквално 1-2-3 дена в годината. През останалото време жените не са ходили нагиздени така. Или мъжете. Разбира се, ходили са по лятному, но доста по-целомъдрено от днес - без елеци, по ризи, които са покривали тялото. А самите ризи са изолирали доста добре от горещината, ленени, и всъщност са били бельото.